Arne1

Jaký je rozdíl mezi modřinou a podlitinou?

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíl je jazykový.

"Podlitina, pohmožděnina či hovorově modřina (nářečně modrák) je českým ekvivalentem několika odborných výrazů (ekchymóza latinsky ecchymosis (z řeckého ec-chýmos šťáva), sufúze suffusio, sugilace sugillatio, kontuze contusio.

Podlitina je nahromadění krve ve tkáni, které vzniká nejčastěji po tupém úderu do organismu. V důsledku nárazu nebo úderu dochází v inkriminovaném místě k poškození krevních cév a úniku krve do tkáně."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Podlitina