Jaký je rozdíl mezi krbem a kamny?

Nejlepší odpověď
Edison

Krb, oproti kamnům, má otevřené ohniště.

Další odpovědi
aliendrone

V zásadě má Edison pravdu, i když se dnes dělají krby uzavíratelné (s dvířky) a prodávají „krbová kamna“. Řekl bych, že krby jsou primárně určeny k provozu BEZ uzavření ohniště, ale co už – venkoncem, když si přečteš u popisu filmu/pořadu, že jde o „komediální drama“, tak už sežereš VŠECHNO! :D :D :D

anonym

Odpověď je ještě jednodušší. Krb, at je jakékoli konstrukce, vyžaduje stavební úpravu. Je jedno,jestli je otevřený, nebo ne. Krbová kamna postavíš na zem, zapojíš rouru do komína a topíš.

janbratan

A biokrb? https://www.lev­nekrby.cz/bio­krby/

Michálek1245

Krb má otevřené ohniště. Obecně je to spíše vhodné pro vytápění jedné místnosti, nebo jako zahradní krby od https://skorsten­.cz/produkty/zah­radni-krby-magnum/ tak na grilování a tak. Špatně se z toho rozvádí teplo kamkoliv jinam. Navíc počítejte s tím, že při špatném tahu komína čmoudí. Vedle toho krbová kamna jsou uzavřená, čistější a přes výměníky snadno rozvedete teplo po celé domácnosti. 😉

Drahuška999

Já tedy upřímně ten rozdíl mezi tím moc neznám, ale nedávno jsme si pořizovali nové krbové kamna z této stránky https://www.ro­lig.cz/krbova-kamna/ a jsme s tím moc spokojení… Ono ve finále je to jedno, dokud to člověku dělá nějaký užitek, ani nepotřebuje znát jaký je rozdíl mezi tímto nebo tímto 🙂

Jiří Sova

Je rozdíl mezi klasickou krbovou vložkou, a krbovou vložkou do pasivního domu? Dokážete mi prosím poradit s výběrem?

Renikled

Určitě, kupoval jsem krbovou vložku přímo do pasivního domu, která splňuje i blower door test. Jak velkou plochu potřebujete krbovou vložkou vytápět?

Jiří Sova

Máme obestavěných 1890 m3. Od které značky jste kupoval krbovou vložku určenou přímo do pasivního domu?

Renikled

Tak to máme docela podobně velký obestavěný prostor. Kupoval jsem si krbovou vložkou do pasivního domu https://www.krby-bef.cz/cz/katalog-produktu/krbove-vlozky-teplovodni/bef-aqualite-passive/bef-aqualite-6-passive