Radomír.cz

Jaký je rozdíl mezi dubem zimním a dubem letním?

Rostliny – duby

Nejlepší odpověď
beer

Dub zimní-možná záměna: Dub zimní je snadno zaměnitelný s oběma našimi dalšími duby. Od dubu letního (Quercus robur) se liší krátce stopkatými žaludy a absencí „kalhotek“. Od dubu pýřitého (Quercus pubescens) se liší lysými letorosty.

Doplňuji:
A ještě něco z Wiki:
„Rozpoznávací znaky:
Nejspolehlivějším poznávacím znakem je délka řapíku. Dub letní má oproti dubu zimnímu podstatně kratší řapík.
stopka, na níž visí číška žaludu – u dubu letního je dlouhá (3–7 cm), u dubu zimního je zakrnělá či velmi krátká (do 1,5 cm)
báze listů: „ideální“ dub letní má listy na bázi srdčitě ouškaté (tzv. „krátké kalhoty“), dub zimní sbíhavé (tzv. „dlouhé kalhoty“). To je znak nejznámější, avšak značně nespolehlivý.“
P.S.: Jinak oba druhy se mezi sebou lehce kříží a rozdíl pak pozná jen odborník.

Zdroj: http://www.na­turabohemica.cz/qu­ercus-petraea/

Další odpovědi
Děda Louda

Půl roku.