Jaký je rozdíl mezi citrónem a limetkou?

Doplňuji:
Vážený www a vy ostatní. Uvědomujete si, že kdyby všichni používali Googl, ty to stránky by byly zcela zbytečné?! Pokud neumíš odpovídat svými slovy, Tvůj odkaz v mé otázce je zbytečný!!

Nejlepší odpověď
annas

Limetka je plod z řady citrusů. Je podobná citrónu. Od toho se však liší zelenou barvou, velikostí (menší) a mírou kyselosti (menší). Sklízí se nezralá, každopádně tento fakt jí neškodí na šťavnatosti. Barva je většinou zelená, je ale možné se setkat i se žluto-zelenou barvou. Vnitřek limetky se od citronu liší opět pouze barovu. Limetka roste na stromě v tropických oblastech, ale je možné si ji vypěstovat ve skleníku v takřka stejné kvalitě.

Citron je plod citronovníku (Citrus limon). Plody citronů jsou tzv. hesperidia a jsou vejcovitého tvaru, velikosti slepičího vejce či menší. Je nepatrně větší než limetka.
Mohou být od tmavě, přes světle zelené až do žluta.

http://najmama­.aktuality.sk/cla­nok/228365/ci­tron/

Další odpovědi
www

I bez botanických znalostí stačí zadat do Google a je to. Google neznáš? 😉
Tedy viz zdroj!
Doplňuji:
Nic ve zlém!
Vždyť jsem ti poradil jak se to dělá a dokonce jsi našel odpověď na tvoji otázku 😉
Máš snad nějaký jiný problém?

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=roz­d%C3%ADl+mezi+ci­tr%C3%B3nem+a+li­metkou&client=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&

lota

Citron je víc kyselý, limetka je jemnější. Oba jsou plody citrusů.