tvaruzekcz

Jaký je rozdíl mezi cévami, tepnami a žílami?

Odpovědi
elkon

Kdo není líný párkrát kliknout, ten se doví že: https://www.tla­komery.cz/ency­klopedie-krevniho-tlaku/cevy a Tepny neboli arterie vedou naši krev směrem od srdce. Největší a nejdelší tepnou v lidském těle je aorta, která se dále větví až na velmi malé tepénky. Žíly neboli vény vedou krev k srdci. Jejich úkolem je také odvádění oxidu uhličitého z tkání a orgánů do srdce.

Kelt

Srdce vytlačuje krev tepnami a zpátky se krev vrací žílami. Takže když se řízneš a teče ti krev, nebo kape, tak jsi našel žilu a když to tryská, tak je to tepna.

Rokio

Cévy dělíme na tepny, žíly a vlásečnice. Céva je tedy nadřazené slovo. Tepna a žíla je podřazené k cévám. Tepny jsou větší než žíly.