redhead

Jaký je rozdíl mezi…

dohodou o provedení práce a dohodou o pracovní činnosti?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Dohoda o provedneí práce je na jednu práci, třeba vykopat díru pro bazén

a dohoda o pracovní činnosti je na delší čas, např. dělat plavčíka celé léto

Dohoda o provedení práce je omezena 300 hodinami pro jednoho zaměstnavatele, do 10 000 se neplatí pojistné (zdravotní a sociální) a je jen 15% srážková daň z příjmu

Dohoda o pracovní činnosti je defakto už pracovní poměr, ale je omezen maximálně 0,5 úvazkem (místo standardní 8 hodin děláš jen 4 když to napíšu jednoduše) a platí se z toho zdravotní a sociální pojištění

Píše se o tom v zákoníku práce a v zákonech na které zákoník práce odkazuje

Další odpovědi
Drap

Dohoda o provedení práce je dohoda p konkrétním úkolu. Například že vymaluje všechny prostory ve firmě. Dohoda o pracovní činnosti je dohoda o určené pracovní pozici. Například že každé úterý a čtvrtek bude v prodejně doplňovat zboží po dobu dvou měsíců

mosoj

Hlavní rozdíl je v počtu povolených odpracovaných hodin za měsíc , povolené výši odměny a způsobu odvodu z vyplacené odměny ( mzdy).
Když budeš chtít, jedením vrzem to na inetu najdeš.