Jaký je rozdíl

Prosím, jaký je rozdíl mezi podnájemníkem a nájemcem?

Odpovědi
standa

Odpovím na fiktivním příkladě.

Pan Novák vlastní byt 4+1, ale nebydlí v něm. Celý byt pak pronajal panu Benešovi na základě nájemní smlouvy. Pan Beneš je ale sám, takže požádal pana Nováka, zda by jeden pokoj nemohl podnajmout svému bratrovi a pan Novák s tímto podnájmem souhlasil.

Nájemce = pan Beneš
Podnájemce = bratr pana Beneše

Je důležité vědět, že nájemce nemůže vzít do podnájmu nikoho bez souhlasu vlastníka bytu.

Samozřejmě, že to samé platí i v případě pronájmu a podnájmu nebytových prostor…