JamesCZ

Jaký je poslední možný datum si dojít pro občanský průkaz?

Dobrý den,
kvůli tomu, že můj OP měl prošlý datum, tak jsem si šel udělat nový. Dostal jsem takový malý papírek, jde je napsáno OP bude vyhotovení do 30, ale žádný poslední možný termín, kdy si proto mohu jít tam napsáno není. Nemá někdo zkušenost s tím? Kdybych šel třeba za měsíc a týden? Podal jsem si ji 2. 3 a půjdu tam 8.4 SMS jsem už dostal před 14 dny. Nemohl jsem tam jít kvůli práci Co mi může hrozit? Pokuta nebo mi jen pohrozí jaký jsem idiot. Děkuji.

Odpovědi
elkon

Je to zřejmě vyhotovení do 30dnů. Když dostaneš SMS, tak vyzvednutí neodkládej.

Kelt

Tak si tam zkus zavolat nebo poslat mail a budeš vědět hned. Zjistíš si, kdy mají úřední hodiny a domluvíš se podle toho, jak ti to vyhovuje. V každém případě to tam musíš jít podepsat. A když jsi dostal SMS, tak je to asi hotovo. Domluv se s nimi na terminu, nebo se domluv v práci, aby tě pustili.

Dochy

Bacha
§16a/1e zák. 328/1999
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že ani po opakované výzvě nepřevezme osobně občanský průkaz,

Takže můžeš počkat ještě na jednu výzvu, ale pak už bych neotálel.

autacek

Platnost i propadlých průkazů byla v průběhu nouzového stavu prodloužena. Informace si dohledej sám, do kdy novou kartičku na úřadě skladují se můžeš zeptat telefonicky (počítám, že tam leží do té doby, než si ji vyzvedneš).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.