jaký je poměr mísení olej benzín u HR BC 415(motokosa)

Nejlepší odpověď
olda12

1:50

Další odpovědi
venkovan

1:25, 1:50, 1:100. Záleží na druhu oleje a na typu motoru. Výrobce by měl předepsat. Pokud kupujete olej, tak na vysokoobrátkové dvoutakty (některé MO na dvoutaky nejsou schopny mazat za vysokých otáčet – například dřívě běžné 2MT).
Nejčastěji se prodává olej pro mísení v poměru 1:50. Ale pozor – směs starší než 3 měsíce raději nepoužívat, olej v benzinu ztrácí svoje vlastnosti. Kutilové říkají, že to není pravda, servisy motorových pil zas, že to pravda je. Tak kdo bude mít větší pravdu.