poa.li

Jaký je podle vás vztah mezi Ničím a Vším ?

Víte ještě o něčem jiném, kromě těchto dvou věcí, co není relativní?
Doplňuji:
Myslel jsem to takhle:
Nic jako absolutní nula, tedy ani myšlenka pocit, chtění, vzduch… absence úplně všeho.
Všechno, jako souhrn všeho, co existuje v jakémkoliv čase a formě, včetně mě, souseda, vzduchu… včetně všeho.
Zdravím vás s úsměvem…

Odpovědi
anonym

Proč se domníváte,že Nic a Všechno není relativní?

kropitko

Jak je to s tou relativitou si jistá nejsem, ale co vím určitě, že raději budu mít všechno než nic,,,

Elk

Kdo nic nemá o nic nepřijde a kdo chce mít všechno, mnohdy se stane, že nakonec nemá nic.
Kolikrát je lepší nemít nic / starosti – i když to je taky relativní / a zase není dobré mít všechno – nemoci u hypochondra, ty jsou taky relativní.
Proto je lepší mít všeho s mírou…jenomže i ta míra je relativní…
Tak co teď s tím?

Terryle

Ono i Všechno a Nic je zatraceně relativní, myslím.
Když se budeš topit, bude pro tebe najednou vzduch, kterej nemáš, vším. Kdežto nahej oloupenej člověk na břehu ti řekne, že teď nemá vůbec nic – ačkoli má vzduch a může dýchat. Jeho NIC v tu chvíli je pro tebe VŠECHNO.

A vztah? asi se mění, podle toho, co zrovna tím Ničím nebo Vším označíš. Obecně ale myslím, že Nic je součástí Všeho :o)

led

Absolútne_nič=Ab­solútne_všetko
Teória vyjadrujúca nereálnosť Absolútna

poa.li

bubca – absolutní nula má jen jednu alternativu, stejně jako absolutní všechno. Nevím o ničem jiném, co by jich nemělo víc. Proto.