Vit Kouba

Jaký je optimální operační systém po počítač

Většina lidí na světě používá Windows a málo lidí používá Linux a macOS

Hlasujte v anketě

Odpovědi
_Bůh_

Windows 10

Dříve jsem používal Windows XP, 7, 10, dnes používám macOS. Vše má své pro a proti. Záleží, k čemu je systém určen. Například většina her nefunguje na macOS, ale zase MacBook s M1 čipem svým výkonem přebije většinu notebooků a počítačů s Windows.

Na hry Windows

Na výkon pro kreativní programy macOS s M1 / Windows PC se silným Intel čipem

Pro důchodce ideálně iPad, je blbuvzdorný a senior jej může mít i v posteli

Petr1491

Jiná odpověď

Mám „velké PC“ a notebook.

Pro práci využívám Windows 11 – absolutní spokojenost, stojí pár korun, doporučuji navštívit nějaké stránky s klíči a lze Winy koupit za pár stovek. Máme Winy rád, protože podporují všechny programy, které potřebuji.

Jako NB mám Macbook s M1. Absolutní pecka, člověk to otevře a okamžitě může začít pracovat. Tenký design, výdrž neskutečná, opravdu pecka. Pro práci ale nevyužívám, protože nepodporuje některé programy, které chci. Zde je dobré vědět, že si lze nainstalovat a používat všechny programy od Googlu, tj. gmail, chrome atd. Čili nemusíte ani využívat služby od Apple.

Lgee

Jiná odpověď

Linux

elkon

Jiná odpověď

Začínal jsem s Win 95 a přes další odnože jsem se dostal až na Win 10, které mám nyní na obou stolních počítačích i na notebooku.

Roman71

Jiná odpověď

Primárně si užívám Mint Linux, výjimečně Windows 10. Pracuji i v OS X, HaikuOS, FreeDOS, ReactOS a další opensource systémech. Upřednostňuji stabilitu, otevřenost a nesvazující licenční podmínky.

Dochy

Jiná odpověď

  1. Proč zakládat anketu, když ji neumíš rozumně navrhnout?
  2. Neexistuje optimální systém pro počítač. Musíš hledat optimální systém pro zamýšlené použití. Spoustě lidí na jejich běžné činnosti vyhovují Windows. A bacha, nejspu jen W10, v současnosti máme i Win 11 (přestože ještě před pár lety mrkvosoft tvrdil, že W10 bude ten jediný správný na věky věků, amen) a samozřejmě i nějaké starší bratříčky. A kromě Win tu máme i zcela jiné systémy, které spoustě lidí zcela vyhovují na práci, kterou od nich vyžadují.

Roman71

Parádní screenshot prostředí KDE Plasma! Tapeta s oknem by se Billovi moc líbila 😁
Mimochodem, která distribuce Linuxu to je?

Vit Kouba

Kubuntu