Lurius

Jaký je nejlehčí, rychlý, tvarohový, smetanový nebo pudinkový dezert, který si můžu doma udělat pro radost?

Potřeboval bych inspiraci na něco na čem bych si pochutnal a nestrávil u toho půl dne 😁

Odpovědi
da ny

Z tvarohu a zakysané smetany, případně bílého jogurtu, jsou ruk cuk hotové.
Lze přidat podle chuti čerstvé ovoce, med, různé sirupy (čekankový, datlový, agávový, javorový atd.) nebp šťávo. Kompotované ovoce. Předem připravené pyré, přesnídávku. Namočení CHIA semínka. Ořechy, mandle, kokos…..
Pudinkový je třeba uvařit, ale krátce. Můžete přidat tvaroh, mascarpone, ricottu, termizovaný sýr.
Co Vás napadne.
Mám v oblibě tapiokový pudink (v kokosovém mléce s vodou). Kuličky se jen namočí, na půl hodiny. Vaří se trochu déle, než kukuřičné pudinky, Asi 10 minut.
Do sklenic jsem dělávala i ovesné kaše, přes noc.
Například:
https://caruje­me.cz/12-zdravych-ovesnych-kasi-ktere-nemusite-varit/#google_vig­nette
https://jimez­drave.cz/recep­ty/podle-kategorie/snidane-a-svaciny/ovesna-kase-pres-noc-140/
Receptů a inspirace je všude kolem dost 😉

Ametyst

Jestli se ti nechce patlat se s těstem a péct, udělej si pohár: vrstvu ovoce, vrstvu pudinku, vrstvu třeba zakysané smetany s cukrem a kakaem, další vrstvu ovoce…navrch šlehačku. Poháry jsou fajn i s piškoty s rumem.