Jiří Bohumil

Jaký je historický důvod profilu černocha na korsické vlajce?

Manželka na mne vyrukovala s touto otázkou. Zatím jsem to nikde nenašel. Ví to někdo? Díky za reakce.

Nejlepší odpověď
Edison

„Korsický národní znak – černá tvář muže se šátkem kolem hlavy na bílém podkladu – vznikl již ve 13. století a vlajka s tímto emblémem zdobí většinu korsických objektů. Tmavá hlava Maura má na čele uvázánu bílou pásku, která se stala symbolem velkolepého vítězství křesťanů nad muslimy. Současnou podobu znaku dal v roce 1755 „otec korsického národa“ Pascal Paoli, který přesunul bílý šátek původně umístěný přes oči Maura na jeho čelo.“

„Kdekoli na Korsice budete, uvidíte korsický symbol – maurskou hlavu – profil černého mladíka s bílým šátkem přes čelo. Původ tohoto mladíka je nejasný a vypráví se o něm několik legend a mýtů. V současnosti je symbolem boje za korsickou nezávislost (viz ukázka z demonstrace) i účinným logem pro podporu prodeje místních výrobků (především pak vynikajícího červeného vína nebo uzenin a sýrů).“

https://www.crwflag­s.com/FOTW/FLAG­S/fr-co.html#flag

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?num=100&l­r=lang_cs&new­window=1&biw=14­34&bih=761&si­te=webhp&tbs=lr%3A­lang_1cs&q=kor­sick%C3%A1%20vl­ajka&=&=&oq=&g­s_l=

Další odpovědi
marci1

Vlajka zobrazuje useknutou hlavu Saracéna. Podle legendy ukazovali Korsičané hlavu velitele na kůlu proti bílé plachtě, aby tak odradili od útoku další nájezdníky. Využití tohoto symbolu je ale až z doby novověku. 🙂

http://www.kor­sika.tripidipi­.cz/uvod/vlaj­ka/

Jiří Bohumil

Edison- díky moc, už je spokojená a já můžu zase nerušeně bastlit .:-)))
Možná se mi ji i podaří přemluvit, aby si na „odpovědi.cz“ „chodila“ se svými otázkami sama na svým NB. Zatím se učí (resp. já ji učím) základům. 😉

Edison

Prdlajz! Nauč ji používat google!! 😁 btw… co bastlíš?

Edison

… oba se naučte napsat dvě slova do googlu… 😉