Menous

Jaký je dnes rozdíl mezi bulvárním médiem (bulvárním novinářem) a seriózním médiem (seriózním novinářem)?

Poslední dobou mi přijde, že se hranice ztenčuje, protože oba typy sahají dost po klikaních, senzacechtivých nadpisech apod.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Rozhodnutím vlády o tom, co je nebo není bulvár nebo dezinformační médium. 😂🙏

Samozřejmě jsou média, která jsou nebo mohou být VÍCE objektivní, než jiná, ale to neznamená, že jsou 100% objektivní. Problém bulváru je taky v tom, že se zaměřuje na hlouposti a pak hlavně senzace. A i z něčeho normálního dělá senzaci… a „překvapivě“ o to jde i seriózním a objektivním médiím, protože na takovou senzaci nalákají lidi/sledující a o to jim jde. Takže chtě nechtě mají „bulvární praktiky“ a zároveň podléhají mainstreamu (vybraným infromacím, ale i jisté míře propagandy a propagace – z vůle majitelů/vlastníků, ředitele, vedoucích, atd). Nemluvě o tom, že lidská mysl uvažuje subjektivně – a to včetně novinářů a podobných. Takže i oni, i když se třeba snaží o objektivitu, sami píší o něčem, co je v určité míře zaujaté (ať už jejich valstními přesvědčeními nebo vlivem mainstreamu, dogmat/nauk, obecného názoru). A ani autocenzura s tím nemusí nic udělat.
Máš taky třeba obyčejné časopisy – celkem jedno na co se zaměřují – a píší normální, docela věcné, objektivní informace, ale časem se z nich pomalu může stát bulvární až dezinformační plátek. Můžou změnit, obsah, ale i styl psaní, nadpisů, praktik,… A to jen proto, že baží po odběratelích a větších příjmech – nebo změnili vedení, zaměstnance a jejich firemní politiku/ekonomiku (zjistili napířklad, že to líp funguje atd).
Ale skutečně objektivní médium asi neexistuje. Každé se účastní něčeho neobjektivního a něčemu takovému podléhá.

Další odpovědi
EKSOT123

Něco k tématu najdeš zde:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=t3BXIvOJ­HcM
Ale přijde mi, že paní Drtinová i přes svou kritiku vidí jen zlomek. Novináři nesou velkou část zodpovědnosti za vyvolání současné válečné a jiných krizí.

Rokio

Bulvár je hlavně o celebritách a zaměřuje se většinou na záporné informace o slavných lidech, tzv. psát o nich tu největší možnou špínu.

Seriózní média jsou například o ekonomice a financích, vědeckých faktech či o kultuře.

Ametyst

Všechna “seriózní media” zmizela hned s covidem. Místo informací strašení a dezinformace – pak těm samým zase věřte. P.S. Mrazáky v ulicích, tečka za covidem- jenom lži.