jirka F

Jaký/který film vám přišel jako dějově nejsilnější?

V jakémkoliv žánru.

zdroj obrázku:https://pixaba­y.com/illustra­tions/piranhas-nightmare-fish-swarm-fish-123287/

Nejlepší odpověď
agentpv

Za mně asi historické zfilmované romány – ty starší verze: Bídníci, Hrabě Monte Christo, Tenkrát na západě … z „novějších“ asi Tanec s vlky a Poslední Mohykán.

Další odpovědi
annas

Otázka, která se pravidelně opakuje. Uvedla jsem již několik filmů.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nejlep%C5%A1%C3­%AD%20film%20

--
Dnes rán o (8. 9. 2019) jsem se na ČT1 dívala na starší film Vyšší princip, který byl natočený podle jedné povídky Jana Drdy. Tu napsal podle skutečnosti.

Je oslavou těch, kteří se dovedli vzepřít proti krutému fašistickému bezpráví. Takový byl profesor Málek. Známá jsou jeho slova -" Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem.".

Jsou zachycený charaktery jednotlivých postav. Hrdinové, zbabělci i i zrádci …

Kepler

Třeba série o Vetřelcích, nebo Den, kdy se zastavila Země. Bylo by toho víc.

Kelt

To je těžké takto posoudit. Piráti z Karibiku, Trilogie Pán Prstenů, třeba z hlediska efektů, výpravy, Jurský park a podobné filmy z hlediska počítačové techniky a pod. Nebo Kokosy na sněhu – o utváření kolektivu ze čtyř individualit. Naše filmy, – Cesta do hlubin študákovy duše, a Škola základ života, že hodnoty zůstávají a čas s tím nic neudělá.Vyberu 100 filmů a ke každému mohu něco napsat, třeba to bude film pro děti. Teď se na filmy dívám jinak s odstupem.

Mc Merkurion

… v poslední době asi Volyň: https://www.csfd­.cz/film/434921-volyn/komentare/ … dost realisticky natočený …

zjentek

Alita: Bojový anděl. Určitě. (;

(Snad brzy přijde dvojka a v ní to bleška nandá tomu padouchovi!!! (; (; (; )

elkon

Je to těžké posuzovat, jak je poznat i zde na fóru. Někdo píše nesmyslné filmy, protože nepochopil otázku, jiný zase nezná nic jiného, než nějaké hloupé americké filmy. Jinak odpoví mladý a jinak starší člověk s životními zkušenostmi. Příběhy jako Jan Hus, Jan Žižka, Osvobození Prahy, Sokolovo a pod. nikoho nenapadly. A co třeba Babička.