Avatar uživatele
setapouch

V jakém pořadí sledovat Star Wars?

Chystám se poprvé zhlédnout Star Wars. Na Internetu jsou války o Hvězdné války, jedni vzývají první díl, jiní přísahají na čtvrtý, argumenty obou táborů mají něco do sebe. Kdybyste teď koukali poprvé (ať už skutečně nebo se znalostí děje), jaké pořadí byste zvolili právě Vy a proč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, gecco, zzzlatokopka před 3283 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

V roce 1977 vznikl první díl Hvězdných válek. Ten má dnes trochu matoucí název „Hvězdné války: Epizoda IV Nová naděje“( Jen tak mimochodem, doufám, že už se vyznáš v římských číslicích. Kdyby ne, tak na konci článku najdeš klíč pro ta divná písmena uprostřed názvů.).

Po něm přišli na řadu další dva díly Hvězdných válek. Vždy tři roky po sobě. Byly to díly „Hvězdné války: Epizoda V Impérium vrací úder“ (natočen v r. 1980) a „Hvězdné války: Epizoda VI Návrat Jediho“ (natočen r. 1983). A proč se vlastně začínalo čtvrtým dílem? To je jednoduché. Tenkrát v 70. letech to byl obyčejný příběh, který začínal válkou. Později George Lucas vymyslel další díly této série a umístil je do času předtím, než tato válka vypukla. Můžeme tak lépe pochopit proč k válce došlo. Lépe poznáme postavy a pochopíme celý příběh. Další tři díly pak pojmenoval „Star Wars: Epizoda I Skrytá hrozba“ (natočen roku1999), „Star Wars: Epizoda II Klony útočí“ (natočen roku 2002) a „Star Wars: Epizoda III Pomsta Sithů“ (natočen v roce 2005).
http://alik.id­nes.cz/star-wars-c71-/alik-alikoviny.asp?c=A070321_­starwa_al

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Star_War­s#Hlavn.C3.AD_fil­mov.C3.A1_linie
Doplňuji:
4, 5, 6, 1, 2, 3..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

pozeral by som ich v chronologickom poradí (podľa roku natočenia, 4, 5, 6, 1, 2, 3).

v tom bol podľa mňa i zámer – človek neprichádza o mnoho „aha“ pri sledovaní filmu „pred“.

sledovať sériu poporadí (1, 2, 3, 4, 5, 6) je síce pochopiteľné, ale je to potom iba príbeh.
sledovať sériu na preskáčku (4, 5, 6, 1, 2, 3) má mnoho do seba.

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Kdybych se měl koukat skutečně poprvé, asi bych volil I – VI (tedy 1999, 2002, 2005, 1977, 1980, 1983) – abych měl zachovanou časovou posloupnost děje.
Ovšem ty dřívě natočení díly jsou prostě ´klasikou´.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

VI,V,VI,I,II,III
protože takhle jdou díl za sebou jako příběh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

  • pokud skutečně NEVÍŠ o co jde – tak v pořadí jak byly natočené – 4–6, 1–3, protože tak je i Lukas napsal a takže by se i takto měly sledovat…
  • ale pokud VÍŠ kdo je kdo a o co jde, tak je to jedno klidně i od začátku…jen upozorňuju že nejvíc nudný a otravný (i když je plný počítačových efektů) je první díl…

trikové efekty v dílech 4 až 6 jsou sice v dnešní době skoro směšné, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o počítačovou animaci, jsou to v podstatě uměleckým dílem a převratným filmem ve své době…

já jsem na výběr neměla, co se sehnalo na DVD to bylo, ale podařilo se mi to zhlédnou pořadě…a jako milovník sci-fi jsem byla nejvíc nadšená ze čtverky a pak z pětky (šestka už mne tak moc nebere)
pak jsem si „odtrpěla“ jedničku (ty politické čachry mne nebaví ani ve sci-fi), podívala se na dvojku, abych se ve trojce konečně dozvěděla, kdo za to všechno může, proč to udělal a proč se stalo, to co se stalo v díle 4, který jsem viděla před 30 lety .-))

takže za mne…v pořadí, jak to bylo stvořeno autorem…od čtverky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kotja

Co takhle mačetovo pořadí 4 5 2 3 6 ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Není to jedno ? Každý díl seriálu sleduje jiný děj na jiném místě a v jiném čase.
Doplňuji:
IV. díl New hope byl částečně zdigitalizován a vylepšen, doplněn o trikové efekty což dříve nebylo k dispozici.

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/preco-filmy-star-wars-su-zle-ocislovane

už se to tu řešilo :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

Luxx: ale já vím, „proč“. Ale nevím „jak“. Čili to není odpověď na mou otázku.

před 3278 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

lexx: to není odpověď na mou otázku. Jak bys koukal Ty?

před 3282 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Já to teda nikdy nesledovala, ale zeptám se.
Proč to má sledovat na přeskáčku? To je nějak posunutý děj? Něco jako Hannibal, kde poslední díl je vlastně začátkem příběhu?

před 3283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Jak píše briketka, jako první byl natočený čtvrtý díl. Takže dodržením tohoto pořadí dodržíš pořadí, v jakém Tě Lucas chtěl zklamat :)

A naopak, shlédnutím od epizody jedna po epizodu šest prý divák pochopí některé věci v pozdějších epizodách.

před 3283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Tak to abys čučel 2×:-)))

před 3283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

pokud nemáš sklerózu, tak se na to dívat 2× nemusíš…ve třetím dílu se dozvíš proč se stalo, to co se talo ve čvrtém…ale pokud se na to budeš dívat pořadě (od 1 do 6), budeš ochuzena o vrcholný moment rozuzlení, který je ve trojce…

před 3282 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Na Netu jsem našl i diváky koukající 456123456 :) Vezmu si na to dovolenou :D

před 3283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

kdybys viděl první díl – tedy díl IV stejně jako já před
30 lety, tak by ses na to taky klidně díval v pořadí 456123456 .-)

před 3282 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

v tom jakém jsem napsala :)

před 3283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Děkuji a posílám jeden palec :)

před 3283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

briketka10: To není odpověď na mou otázku. V jakém pořadí bys koukala právě Ty?

před 3283 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek