Mravenec

Jaký/Který film neměl být nikdy natočen?

Ivzez – Ano, záleží na úhlu pohledu. Jde mi o názor každého kdo odpoví, který film je podle něj nejhorší a neměl být vůbec natočen.

Nejlepší odpověď
Válek Petr

Tento:

http://www.csfd­.cz/film/7142-salo-aneb-120-dnu-sodomy/prehled/

Další odpovědi
ivzez

Na otázku „Jaký?“ zní odpověď: Špatný.

Na otázku „Který?“ existuje více odpovědí,
záleží na úhlu pohledu tazatele i odpovídajících.

Upřesníte-li otázku, dočkáte se odpovědí.

______

Reakce na doplnění otázky:

Pohledů je opravdu možných více → od toho, že někde
zamýšlený film zakázala cenzura po názor diváků.

Pokud Vás zajímá můj názor, pak by to byl film Sokolovo.
Kdysi nás na něj „vyhnali“ povinně celou školu.
Film byl tak hrozný (špatný), že učitelé „zavírali oči“, abychom mohli utéct…

Kura

Tři bratři od Svěráků.
Starej předvedl, že v tomto věku je již jen senilní dědek a mladej předvedl maximum arogance tím, že prostě může natočit co chce a stačí říct jen Svěrák a všichni se (cenzura).
Jinak si myslím, že bez takového Mechanického pomeranče, by se svět taky obešel.

band of brot

http://www.csfd­.cz/film/8589-byl-jednou-jeden-polda-iii-major-maisner-a-tancici-drak/komentare/
http://www.csfd­.cz/film/22922-kanibalove/prehled/
http://www.csfd­.cz/film/252147-tajemstvi-chramu-kristalovych-lebek/prehled/
http://www.csfd­.cz/film/29250-vinnetou-se-vraci/prehled/

led

Každý film bol nakrútený pre určitého cieľového diváka.
Preto hodnotiť film pohľadom diváka, pre ktorého nebol určený, je ťažko.
Napríklad „večný koždoročne vianočný“ film Mrazík, dnešnému divákovi veľa nepovie, „smrdí“ starou technológiou, prastarými dialógami, nie je akčný, nevystupuje tam žiadny akčný hrdina, ale na druhej strane, je tak krásne naivný, tak detský, že cieľová skupina: malé deti a starí rodičia ho naďalej sledujú veľmi radi. Pritom tí odrastenejší zas radšej prepnú na nejaký akčný film, ktorí zase ich rodičia „nemusia“. A rodičia majú zasa svoje filmy, pri ktorých deti aj starčekovia utekajú kade ľahšie…
Kto má teraz hodnotiť, aký film… Mnohé hodnotenia, čo čítame v recenziách, veľakrát pripomínajú reklamu. Zjavne aj sú takou „tichou“ reklamou, viď napríklad odkaz na csfd.cz…
V tomto prípade má ivzez pravdu, „hodnotenie záleží od hodnotiteľa“.
Ak pozriem skladbu slovenských a českých televíznych spoločností na obdobie sviatkov od Vianoc po Nový rok môžem použiť len známy výraz:
„Potěš nás Pánbůh, televize to nedokáže“

xxx3

takových by asi bylo hodně. Z těch českých bych řekl, že se jedná o většinu roční produkce. Myslím hlavně několik posledních let.