ondra24

Jaký druh pavouka má největší počet končetin?

Nejlepší odpověď
Alesh

Nemají náhodou všichni pavouci 8 noh?

„Pavouci (Araneae) jsou členovci se čtyřmi páry nohou…“

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pavouci

Další odpovědi
aliendrone

Megapavoukus Arachnidus! Počet končetin je prakticky libovolný, nejmenší je HODNĚ. Přirozený výskyt tohoto druhu je ve snech zlobivých chlapců a dívek, může se jednat ale i o postarší chlápky.

(Např. takovému Keplerovi se zjevuje v mnohonohé [přesněji mnohoRUKÉ] formě, kde v každé ze svých rukou drží pivsona z JEHO lednice a nasává! A na Keplera pochopitelně v lednici NIC nezůstalo! V tomto okamžku u něj dochází k prudkému probuzení, kdy si musí jít vyždímat propocené pyžamo a možná i k výměně pampersek!)

Jinak se celý řád pavouků (Araneae) vyznačuje VŽDY 8 nohami. (to musí být smradu, když si po celodení šichtě snování pavučin v zaroseném vepříně doma sundá gumáky)! ;) :D :D