bobánek

Jak zabespečit špajsku proti potravinovím molům?

Nejlepší odpověď
anonym

Zkontrolovat a vyházet všechny staré potraviny jako je mouka, strouhanka, vločky, musli, kroupy, luštěniny, koření, pudinkové prášky apod. Nezapomenout zkontrolovat papírové obaly a krabice. Nalepit podle velikosti špajzky dovnitř odpovídající počet návnad na moly a pravidelně špajzku kontrolovat. V případě potřeby se dá použít i prostředek proti molům ve spreji. Na trhu je jich hned několik typů.

Další odpovědi
annas

Viděla jsem moly lítat i v marketu, takže je přineseme domů. Ve špíži se mně osvědčily „chaloupky“, zavěsila jsem na regály a moli skončili. Prodávají se i potravinářské pásky, ale chaloupky jsou účinnější. Navic tyto prostředky jsou neškodné potravinám na rozdíl od běžných sprejů.

Drap

Stoprocentně zabezpečit nelze. Vyvěsit lapací pásky a důsledně kontrolovat vše nakoupené a čas od času i již uložené potraviny.Většinou si moly přineseme s nákupem.

pusinka50

Já je naštěstí už nemám, mouku a strouhanku mám v pikslách, nic nepřechovávám v papírových pytlíkách a co potřebuju v papíru chvíli uchovat, zabalím alespoň do igelitového sáčku, aby je nelákal pach. Kdysi jsem ale musela vyklidit a vyházet všechny napadené potraviny, celou spížku jsem před víkendem vystříkala insekticidem na moli, zavřela dveře a na 2 dny jsem odjela pryč. Všechno se tak udusilo a už se k nám nevrátili.

Protiva

Jedině zaplynovat. Je to 100%, ale velmi nepraktické.

suaeda

Všechny nakažené suroviny (mouku, strouhanku) vyházet. Nově nakoupené dát do dobře uzavíratelných dóz, nebo sklenic. Nakoupit lapače na potravinové moly (učinější jsou ty dražší). Přesto všechno se stoprocentně neubráníme. V některých supermarketech jsou moly přemnožené (čekám kdy si toho konečně všimne ČPI) a s novým nákupem surovin, nebo i třeba sušenek si je přineseme domu znovu. A doporučuji pokud to jde hodně větrat. Nemají rádi průvan.

wolftade

vem si pomeranč dej do něho koření hřebíčku a pověs si to do té špajski, odpudí je to.(-: