tynynka009

Kolik si myslíte, že je na světě všeho hmyzu?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Hmyz představuje více než polovinu všech známých žijících organismů.[1][2] Počet existujících druhů se odhaduje na 6 – 10 miliónů,[1][3][4] a je možné že představují více než 90% všech živých forem na Zemi.[5] Hmyz můžeme nalézt téměř v každém prostředí naší planety, i když například jen ve velmi malém množství obývá oceány, kde mají převahu korýši. Nové druhy se objevují převážně v tropických oblastech, ve kterých hmyz dosáhl největší rozmanitosti, ale nové druhy se objevují např. i v Evropě.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hmyz

Další odpovědi
vagra

Přidám zajímavou informaci týkající se hmyzu.
Protože je hmyz nejčetnější mezi živočichy na zemi a devět z deseti živočichů patří mezi hmyz, dosahuje také nejvyšší celkové hmotnosti.
Všechen žijící hmyz by dohromady vážil přes dvě miliardy tun.
Pro srovnání: všichni lidé by vážili necelých 200 milionů tun, tedy desetinu váhy hmyzu

Zdroj: http://mega-rekordy.blog.cz

Rohlik

U čísla 286 jsem přestal počítat :)