FlAsh_7

Jaký druh knihy je nejjednodušší napsat?

Nejlepší odpověď
quentos

Vlastní životopis, tedy autobiografii. Můj někdejší učitel češtiny dokonce kdysi prohlásil: „Každý z nás by mohl napsat bestseller, a sice vlastní životopis.“
Chce to ale „umět psát“ (a tím nemyslím gramotnost, ale umět psát poutavě). Dnes si vydává knihy každej blbec a podle toho to na knižním trhu vypadá. :{(>

Další odpovědi
Edison

Je to fuk, když se to umí. A žádný nebude dobrý, když se to neumí.

led

Napísať knihu, príbeh, návod a podobné nie je ťažké, ak sa uspokojíme hneď s prvou verziou, ktorú splodíme, za predpokladu, že vieme prenášať svoje myšlienky na papier. Trápenie začne, keď si prečítame, čo sme napísali, nedajbože vypočujeme prvé čítanie z úst iného nepripraveného na tento šok čítania. Slovom hrôza, ktorá naozaj potvrdzuje slová quentosovho učiteľa češtiny. Ako hovoril iný učiteľ češtiny „každý démant nutno obrousit do krásy“. Rovnako ako diamant treba obrúsiť aj knihu, vložiť myšlienku, dať jej príbeh nevytvárať z nej životopisný dotazník. Aj keď… ajhľa vznikol nápad, „Život muchy až do jej víťazného sadnutia na plešinu jedáka polievky“. Dohodnime tak na 200000 slov, dobre?

Kelt

Asi technickou literaturu. Nějaké tabulky, vzorečky, Možná nějakou příručku, učebnici a pod. Styl je jednoduchý. Autor se v problematice vyzná a píše to pro lidi, kteří o tom něco vědí a potřebují další informace.

Kepler

Asi úplně nejjednodušší je kniha hostí ve slavném hotelu. Tam sám nemusíš napsat vůbec nic.