Nikoltyna

Co vznikne při smíchání těchto barev?

Mám pásek na JIU-JITSU a chci obarvit můj žlutý na zelený ale už se mi stalo že jsem obarvyla oranžový na zelený a vznikla z toho hnědá…jakou barvu zvolit při obarvení mého žlutého na zelený ???

Nejlepší odpověď
Emefej

Zelená vznikne smícháním žluté barvy s modrou, ale netvrdím, že to bude fungovat i při barvení látky. Záleží na druhu tkaniny a typu barviva.

Další odpovědi
Nespi

Zelená barva vznikne smícháním žluté a modré.

anonym

žlutá a modrá by měla být teoreticky zelená, ale obvykle z toho vyjde tyrkysová, koupila bych prostě zelenou barvu, ta žlutá tam nevadí, myslím, že jen bude ta zelená pak taková sytější

Dochy

Proč nenapíšeš rovnou o co Ti jde? Možná by modrá mohla fungovat, ale bez znalosti původní i nové barvy ti nikdo spolehlivě neodpoví. Můžeš to zkusit na nějakém kousku stejné látky (pokud máš). Ev. bych zvážil odbarvení a pak použití té správné barvy. (opět by to chtělo nejdřív vyzkoušet)
Nejjednodušší mi připadá koupit rovnou ten správný.

bububabu

A nemáš si ho takhle náhodou zasloužit namísto odbarvování?!