Avatar uživatele
zvonisek

Jaký/který český film máte nejraději?

Mě se velmi líbí : bílá nemoc, Švejk, prostě skoro všechny České filmy do roku 1990. Potom se jich také určitě pár najde, ale určitě ne tolik.

Viz archiv
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=ktser%C3%BD%20%C4%8­Desk%C3%BD%20fil­m%20m%C3%A1te%20njrad%C4­%9Bji%20

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, df, Muso před 1162 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jak vytrhnout velrybě stoličku, Dobrý voják Švejk, Na samotě u lesa, S tebou mě baví svět, Slavnosti sněženek, Postřižiny … ale hodnotím to podle toho na co se rád podívám, ne podle objektivních měřítek „kvality“. Určitě je i spousta českých filmů které nabízí řekněme hutnější potravu k zamyšlení než tyto filmy zaměřené na jednoduché životní příběhy a trochu legrace. Přesto, nebo spíš právě proto dávám při relaxaci přednost špíš tomu prvnímu typu (nesmí se to ale s tou jednoduchostí zase moc přehnat, troškoviny třeba jsou už trochu extrém z opačného konce a zatímco výše uvedené staví na často bravurních hereckých výkonech, tak troškoviny na jakékoliv herecké umění zcela rezignovaly).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zbyndo

Je ich veľa, ťažko určiť naj…,ale:Dobrí holuby že vraceji,Vesničko má středisková, Dedičstvi,aneb…,Slun­ce,seno, pár facek,Funebrak, Škola základ života,… číslo 1? Fany

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Třeba Drsnou Planinu, nebo Krále Šumavy, Smrt talentovaného ševce, Zbraně pro Prahu, Plavecký mariáš, Dovolená s Andělem, Sametoví vrazi, atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Fajný je každý s Emmou Stone!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Marečku, podejte mi pero!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Všechny braky od Trošky st.
To je psáno ironicky věděla : -D

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Dědictví aneb …, Básníci, Příště budeme chytřejší, staroušku, Bony a klid, atd. A samozřejmě stará klasika Kristián, Hotel Modrá hvězda, Ať žije nebožtík, Život je pes

V těch starých filmech pro pamětníky je zvláštní to, že prezentují svou dobu v tom lepším světle tím, že děj se odehrává v bohatých rodinách. Tenkrát se měla dobře pouze nejvyšší společenská třída. Ostatní se měli velmi špatně. Což by člověka ani nenapadlo, když se na ty filmy dívá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HelpB

Slunce seno…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nemohu hodnotit, protože jsem všechny filmy neviděl. Každý , který mi má co říct, je dobrý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Divá Bára, to byl můj první mládeži nepřístupný film, který jsem jako mládežník 14 letý viděl. Já jsem byl dost vyspělý a při příchodu do kina jsem se tvářil nepřístupně a dospěle, takže mi to prošlo a pustili mne bez kontroly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Psi vojáci. (podle skutečné události)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tynuleee

ženy v běhu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Houstička

cikánky z Chánova

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
moníčeččík

návštěvníci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
misa ridick

Švejk je super 😎 ostře sledované vlaky,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… proč ta neustálá recyklace tvých roky starých otázek ???

před 1161 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

A je to tu zase, vysokoškolák by měl vědět, že se použije slovo který a proč. Další důkaz, že lžeš sama sobě. Nás do toho netahej, je to tvoje věc, že ze sebe děláš šaška.

před 1162 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

zvonisek: Místo jaký jsi měla použít který.

před 1655 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek