zvonisek

Jaký/který český film máte nejraději?

Mě se velmi líbí : bílá nemoc, Švejk, prostě skoro všechny České filmy do roku 1990. Potom se jich také určitě pár najde, ale určitě ne tolik.

Viz archiv
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=ktser%C3%BD%20%C4%8­Desk%C3%BD%20fil­m%20m%C3%A1te%20njrad%C4­%9Bji%20

Nejlepší odpověď
anonym

Jak vytrhnout velrybě stoličku, Dobrý voják Švejk, Na samotě u lesa, S tebou mě baví svět, Slavnosti sněženek, Postřižiny … ale hodnotím to podle toho na co se rád podívám, ne podle objektivních měřítek „kvality“. Určitě je i spousta českých filmů které nabízí řekněme hutnější potravu k zamyšlení než tyto filmy zaměřené na jednoduché životní příběhy a trochu legrace. Přesto, nebo spíš právě proto dávám při relaxaci přednost špíš tomu prvnímu typu (nesmí se to ale s tou jednoduchostí zase moc přehnat, troškoviny třeba jsou už trochu extrém z opačného konce a zatímco výše uvedené staví na často bravurních hereckých výkonech, tak troškoviny na jakékoliv herecké umění zcela rezignovaly).

Další odpovědi
zbyndo

Je ich veľa, ťažko určiť naj…,ale:Dobrí holuby že vraceji,Vesničko má středisková, Dedičstvi,aneb…,Slun­ce,seno, pár facek,Funebrak, Škola základ života,… číslo 1? Fany

elkon

Třeba Drsnou Planinu, nebo Krále Šumavy, Smrt talentovaného ševce, Zbraně pro Prahu, Plavecký mariáš, Dovolená s Andělem, Sametoví vrazi, atd.

zjentek

Fajný je každý s Emmou Stone!

Rokio

Marečku, podejte mi pero!

briketka10

Všechny braky od Trošky st.
To je psáno ironicky věděla : -D

df

Dědictví aneb …, Básníci, Příště budeme chytřejší, staroušku, Bony a klid, atd. A samozřejmě stará klasika Kristián, Hotel Modrá hvězda, Ať žije nebožtík, Život je pes

V těch starých filmech pro pamětníky je zvláštní to, že prezentují svou dobu v tom lepším světle tím, že děj se odehrává v bohatých rodinách. Tenkrát se měla dobře pouze nejvyšší společenská třída. Ostatní se měli velmi špatně. Což by člověka ani nenapadlo, když se na ty filmy dívá.

HelpB

Slunce seno…

Kelt

Nemohu hodnotit, protože jsem všechny filmy neviděl. Každý , který mi má co říct, je dobrý.

paul1

Divá Bára, to byl můj první mládeži nepřístupný film, který jsem jako mládežník 14 letý viděl. Já jsem byl dost vyspělý a při příchodu do kina jsem se tvářil nepřístupně a dospěle, takže mi to prošlo a pustili mne bez kontroly.

Smack

Psi vojáci. (podle skutečné události)

tynuleee

ženy v běhu

Houstička

cikánky z Chánova

moníčeččík

návštěvníci

misa ridick

Švejk je super 😎 ostře sledované vlaky,

Mc Merkurion

… proč ta neustálá recyklace tvých roky starých otázek ???

elkon

A je to tu zase, vysokoškolák by měl vědět, že se použije slovo který a proč. Další důkaz, že lžeš sama sobě. Nás do toho netahej, je to tvoje věc, že ze sebe děláš šaška.

Rokio

zvonisek: Místo jaký jsi měla použít který.