Pokročilý

Jaký/který český film máte nejraději?

Mě se velmi líbí : bílá nemoc, Švejk, prostě skoro všechny České filmy do roku 1990. Potom se jich také určitě pár najde, ale určitě ne tolik.

Viz archiv
https://www.odpovedi.cz/…

Nejlepší odpověď

Bronzový

Třeba Drsnou Planinu, nebo Krále Šumavy, Smrt talentovaného ševce, Zbraně pro Prahu, Plavecký mariáš, Dovolená s Andělem, Sametoví vrazi, atd.

Další odpovědi:

Zlatý

Jak vytrhnout velrybě stoličku, Dobrý voják Švejk, Na samotě u lesa, S tebou mě baví svět, Slavnosti sněženek, Postřižiny ... ale hodnotím to podle toho na co se rád podívám, ne podle objektivních měřítek "kvality". Určitě je i spousta českých filmů které nabízí řekněme hutnější potravu k zamyšlení než tyto filmy zaměřené na jednoduché životní příběhy a trochu legrace. Přesto, nebo spíš právě proto dávám při relaxaci přednost špíš tomu prvnímu typu (nesmí se to ale s tou jednoduchostí zase moc přehnat, troškoviny třeba jsou už trochu extrém z opačného konce a zatímco výše uvedené staví na často bravurních hereckých výkonech, tak troškoviny na jakékoliv herecké umění zcela rezignovaly).

Zlatý

Fajný je každý s Emmou Stone!

Stříbrný

Nemohu hodnotit, protože jsem všechny filmy neviděl. Každý , který mi má co říct, je dobrý.

Pokročilý

Je ich veľa, ťažko určiť naj...,ale:Dobrí holuby že vraceji,Vesničko má středisková, Dedičstvi, aneb. . . . , Slunce, seno, pár facek,Funebrak, Škola základ života,... číslo 1? Fany

Stříbrný

Marečku, podejte mi pero!

Zlatý

Všechny braky od Trošky st.
To je psáno ironicky věděla : -D

Pokročilý

Dědictví aneb ..., Básníci, Příště budeme chytřejší, staroušku, Bony a klid, atd. A samozřejmě stará klasika Kristián, Hotel Modrá hvězda, Ať žije nebožtík, Život je pes

V těch starých filmech pro pamětníky je zvláštní to, že prezentují svou dobu v tom lepším světle tím, že děj se odehrává v bohatých rodinách. Tenkrát se měla dobře pouze nejvyšší společenská třída. Ostatní se měli velmi špatně. Což by člověka ani nenapadlo, když se na ty filmy dívá.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Rokio

zvonisek: Místo jaký jsi měla použít který.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 849
Zlatý annas 843
Zlatý briketka10 671
Zlatý marci1 596
Zlatý quentos 558
Zlatý Drap 551
Zlatý led 424
Zlatý Kepler 367
Zlatý bolak 360
Zlatý hanulka11 271

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.