janani

jaký byl rozdíl mezi domkářem a chalupníkem? děkuji

Nejlepší odpověď
annas

CHALUPNÍK sluje u nás usedlík, mající chalupu a nejvýše 20 korců polí výsevku na rozdíl od sedláka, který má statek a více polí, a od domkáře nebo
, který má jen barák bez polí

DOMKÁŘ, též BARÁČNÍK vlastník domku, chalupy na vsi, obyčejně bez polí, nanejvýš se zahradou

http://www.se­rak.cz/Patrani­.htm

Nový zdroj za původnoí nefunikční

https://archi­ve.org/stream/ot­tvslovnknauni05ot­togoog/ottvslov­nknauni05otto­goog_djvu.txt

--
Domkář a chalupník není totéž, jak uvádí marci1.

Další odpovědi
Drap

Chalupník byl majitelem chalupy a malého hospodářství, které ho bylo schopno uživit. Domkář byl majitelem domku s malým pozemkem na kterém hospodařil, ale aby se uživil musel chodit pracovat na panské nebo k větším sedlákům.

marci1

Myslím si, že je to totéž. Domkář, chalupník – člověk vlastnící domek a k němu malý pozemek, hospodařící na něm a na panských polích.
Doplňuji:
http://www.slovnik-synonym.cz/web­.php/slovo/dom­kar

Drap

Domkář a chalupník ale skutečně nikdy nebylo jedno a to samé.

marci1

Ad „annas“: mohla byste prosím přestat vkládat do své odpovědi poznámku o tom, že něčí odpověď není správná ? Není to poprvé. I kdyby nebyla, svůj názor můžete napsat do diskuse. Nejsme zde ve škole, nejsme Vaši žáci, kdo souhlasí s odpovědí, dá bod, kdo ne nedá. Každý by se měl rozhodnout podle sebe, ne podle Vaší odpovědi. Jinak jsem pro mír. Děkuji. 🙂

annas

Ad marci, nikomu nepodsouvám, kdo komu má dát bod za odpověď, ani jsem vás nikdy nežádala, abyste s mou odpovědi souhlasila. Když s vámi souhlasím, bod Vám dám.

Pokud si všímáte, upozorňují i další uživatelé na správnost či nesprávnost odpovědí, ale mnohem horší formou, navíc ještě jim další zatleskají, byť třeba na otázku vůbec neodpověděli.. Jenže na každém se leccos vidí jinak:-))

Ale domnívám se, že chybná či nepřesná odpověď může tazatele zmýlit, takže čemu pomůže? V nejmenším tomu, že student dostane nedostatečnou.

Uvedla jste citaci ze slovníku synonym. Synonyma jsou slova stejného nebo PODOBNÉHO významu. Chalupník a domkář mají jen význam podobný.

Děkuji. 🙂

gagaga

ja meli drive chalupu, dnes mam dum,
a na obojim jsem delala (a delam ) jako debil.
tak ja v tom zadny rozdil taky nevidim :p