Jaký by měl být cíl bakalářské práce na téma týrání a sexuální zneužívání dětí? A co by měla vyřešit?? Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka až byla několikrát vložená.
Cíl bakalařské práce byste měl(a) konzultovat s vedoucím své práce a dospět rovněž k určitému závěru. Přece máte nějaký pohled na skutečnost, bude s někým spolupracovat a pak vyhodnotíte atd.

Další odpovědi
Terryle

Je potřeba si uvědomit, že rozsah bakalářky je docela malý (obvykle 30 stran, což není moc, když se rozepíšete). Takže je lepší si stanovit docela úzké téma. Pak jde o to, jestli chcete teoretičtější nebo praktičtější práci.
Na tohle téma se dá skoro cokoli – od dotazníkového výzkumu mezi školníma dětma, jestli se s nějakým obtěžováním/týráním někdy setkaly (a třeba porovnat výsledky dětí z vesnice a z velkého města)
přes prakticko-teoretický „návod“, například pro učitele nebo vychovatele, jak týrání rozpoznat a jak dětem pomoct (klidně doplnit třeba rozhovorem s krizovými pracovníky… taková práce pak má nějaký smysl, takže máte motivaci pro psaní),
třeba přes mediální nebo umělecký obraz problému týrání a zneužívání děti,
až po čistě teoretický výcuc z dosavadní literatury, kde se pokusíte prostě jen smysluplně sepsat, co to týrání je, kdy nejčastěji vzniká, jaké děti mu jsou vystaveny, kdo jim ubližuje atd.
Děsně široké téma a dá se to pojmout téměř jakkoli.

Drap

Ze závěrů by mělo vyplynout jak postupovat a jaká možná řešení jsou, aby se podobným věcem dalo zabránit

venkovan

Bakalářská práce kterákoliv by měla řešit, zda její autor umí pracovat s informačními zdroji, sběrem vlastních materiálů podle charakteru práce )třeba setkání s odbornou veřejností) a zda umí najít nové, dosud málo publikované zdroje informací. V neposlední řadě zda umí takové informace zpracovat do srozumitelných materiálů a umí zpracovat nějakí závěry. v neposlední řadě, zda umí své názory a svoji práci řádně obhájit pokud k tomu bude vyzván.