bolak

Jaktože rekordy v různejch silovejch disciplínách maj vždycky takoví „průměrní pánové“…

…a né třeba kulturisti, který maj tý svalový hmoty xkrát víc? I třeba to video, jak tu nedávno kolovalo, s těma úchylnejma klikama. Ten chlápek vypadal naprosto obyčenjně, žádnej velkej svalovec…

nebo páka, vzpírání, box, plavání, vrh koulí atd..

Nejlepší odpověď
iceT

Kulturista má svaly akorát na ozdobu,ale ne na sílu.Ti obyčejní chlapi v těch disciplínách tak trochu trénují.

Další odpovědi
BANAN93

tak ono když máš zvedat svojí vlastní váhu na výdrž – tak je lepší gymnastická postava a ne kulturistická (šlachovitost – silné svaly – nikoliv objemové při malé hmotnosti)
Doplňuji:
páka – to je o používání určitých svalů
vzpírání – to je zase o těžišti
box – tady jste se sekl ....... to je na váhové kategorie – třeba Many Paqajo(nebo jak se to píše..... teď zase snad vyhrál ten Marques) by od Vladimira Klička dostal jednu a končil by
Vrh koulí – zase těžiště a vytrénovanost jednoho úkonu do perfektnosti se pak projeví určitou vhodnou stavbou těla pro tento úkon

Kulturistika – ti kulturisti co vidíte – to jsou hodně doplňky stravy (mnohdy i nelegální) které nalijou svaly vodou – na vytvoření objemu

kapka

Ještě dodám, že důležitá je i technika, jenom síla nestačí. A správnou techniku kulturista mít nebude, když ji netrénuje.