Disraeli

Jak to, že nejsou výherci loterií v seznamu nejbohatších Čechů?

Vím, že za na necelých posledních deset let u nás v Česku pár lidí vyhrálo přes miliardu, jednou myslím kdosi i přes dvě. Tak jak to, že nejsou v seznamu Forbes: 100 nejbohatších Čechů, když na 100. pozici byl ještě nedávno člověk, který měl majetek kolem 1 miliardy – a myslím, že i něco málo pod (teď už je to 1,5 miliardy). Přeci, ti co vyhráli nad miliardu měli víc, jak třeba 90. nejbohatší Čech (a dřív se ty výhry ani nedanily).
Kdo se do toho seznamu zapisuje, jen podnikatelé atd. Bere se to tak, že se tam nezapisuje „neveřejný“ majetek těch, kteří nikdy nepodnikali a nemají žádný takový veřejný majetek, ale jen soukromý osobní majetek (například i ti výherci v loteriích, kteří můžou být neznámí)?

2. Jak novináři kolikrát zjišťují totožnosti výherců těch velkých sum? Zveřejňuje se to někde, do nějaké databáza a podobně nebo jak to ti novináři vědí (protože OBČAS o nich píší a jmenují je – hlavně u těch zahraničních)? Tak kde o ni k tomu příjdou?

Odpovědi
Kepler

A nejsou v tom žebříčku Forbes uvedeni dolaroví miliardáři, kdež u nás to jsou korunoví miliardáři?

Rokio

Protože většina výherců velkých loterií neumí dobře hospodařit s penězi, po výhře žijí nad poměry a majetek za nedlouho zase rozfofrují.

zjentek

Jsou to často „lopaty“ takže v tom neumějí plavat – využít příležitostí, moci…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Spíš je to asi tím, že si přejí zůstat v anonymitě a že se to bere jako osobní majetek.

Disraeli

Kepler, jasně že ne, je to „náš“ Forbesový žebříček v Kč. Dolarových miliardářů fakt nemáme 100, tipuju, že ani ne 10.