icurusL

Jaktože nás polévka jenom zasytí, když je tvořena z 80%-90% vodou?

Zrovna jsem jedl polévku :D
Doplňuji:
mowla: Mě zasytila docela dost :D

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Zasytit může i pomerančový džus když je dostatečně koncentrovaný.

Moc zajímavá informace že jsi zrovna jedl polévku, já před chvíli také.

Další odpovědi
anonym

Mnou vařené polévky rozhodně nejsou tvořeny z 80–90 % vodou…
😁
Co si kdo uvaří, to jí…
___
Polévka (kromě ´přesnídávkové´) tě nemá zasytit (a ani nezasytí) – má nastartovat žaludek (etc.) a připravit jej na ´hlavní´ jídlo.

melanie

Jsou tam nudle, maso, čočka, zelenina, všecko možný co tě zasytí.

cochee

Musím připomenout otřepané heslo našich babek: polívka je grunt, maso špunt. A babky dělaly polívky, že v nich lžíce stála/zapíchla se. Jenže v té době lidi dřeli fyzicky na poli/v lese/v to­várně 12 i více hodin denně, takže chlapi měli energetické výdaje. To samé ženské doma kolem domácnosti a děcek. Dneska sice lidi dřou taky, ale přece jen hodně hlavou a pak jsou unavení stejně hodně, jako naši předkové, ale jinak – psychicky. Živil-li by se takhle někdo dneska, byl by za chvíli jak sud.

elektrikář

Čistý vývar moc nezasytí to dělají vložky. jíška, brambory, luštěniny maso Zelenina