melanie

Jaktože má Země jen jeden měsíc ?

Tím myslím, že proč nemá Země víc měsíců, když je tak velké těleso a měla by mít silnou gravitaci (i pluto má čtyři měsíce, pamatuju-li si to správně).
Nebo za to může gravitace jiných těles, planet ?

Nejlepší odpověď
Quimby

Jde o to, že když do Země narazila planetka, tak se očividně vyvrhnul jen jeden kus a zformoval náš Měsíc.
Země nemohla zachytit moc dalších velkých těles, protože je přitáhl Jupiter, který odklání většinu planetek z vnější soustavy.

Další odpovědi
Drap

Jeden jí bohatě stačí. Vše neni jen i gravitaci

anonym

http://astrono­mia.zcu.cz/pla­nety/zeme/1956-vznik-mesice

zjentek

je to taková hříčka přírody a já jsem za to rád, mně jeden stačí ..neumím si představit ty americký dokumenty o jejich přistáních na více měsících, stačí mi ten boeing, jak spadnul na pentagon, víc už neunesu

Děda Louda

To je opatření na ochranu zaměstnavatelů, aby nemuseli vyplácet mzdu za víc měsíců.