Nassin

Jakou zvláštní kombinaci pokrmů máte rádi?

Já mám rád pečenáče i s lákem s horkými vařenými brambory ve slupce.

Nejlepší odpověď
paul1

Manželka je z oblasti, kde se na Vánoce jí kyselá houbová polévka s rýží a k tomu makovník. Ze začátku to do mne nelezlo, ale teď už se na to sále těším, je to taková zvláštní chuťovka.

Další odpovědi
Irenejis

Já mám tedy moc ráda ke snídani rohlík s máslem, sýrem a marmeládou (pokud možno meruňkovou). Když to někomu vyprávím, tak na mě kouká, jako bych se zbláznila, ale prý v Anglii se to jí normálně…

Kepler

Bílá rybí polévka z kapra, zahuštěná smetanou, apetitem (sýr být nemusí) a máslovou světlou jíškou. Přidávám též sterilovaný hrášek a květák – můj vlastní výmysl. Taky směs špenátového protlaku s kapustou, udělaná jako špenát – moje slavná špepusta.

Malvína

  • Rohlík, tavený sýr, smažená cibulka.
  • Toust, kvalitní plátkový sýr, meruňková marmeláda.

Ametyst

Uzené maso peču obalené v moučkovém cukru a prošpikované hřebíčkem. K vepřovému masu se u nás jí jablečná omáčka, což je taková jako jablečná presnídávka pro děti.

marci1

Rohlík se sádlem (někdy). 🙂

Dochy

Spousta lidí z jiných oblastí je poněkud překvapená z kombinace cmunda-mléko. Ale já to miluju. Cmunda (pořádná se škvarkama) krásně do křupava osmažená, ještě horká a k tomu studené mléko akorát z lednice.

iceT

Kdysi dávno rohlík s tatrankou, nebo rohlík s nanukem Mrož. Nebo čokoláda a slané tyčinky.

xiperio

Normálně rajskou z řízkem a zapíjím kávou s mlékem, slazenou medem a do ní trošku kakaa. A mimochodem, zácpa mi nehrozí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Malvína

Ametyst – Velmi zajímavé, zejména uzené maso. Co vím, tak v USA se také jí, a velmi často, apple purée k masu.

Ametyst

Ahoj, to je americký recept s cukrem a hrebičkem, můj nejoblíbenější: šunka po Virginsku. Cukr zkaramelizuje a se slavným masem je to ňamka. Jablečná omáčka se vaří z takových velkých zelených jablek, co vypadají jako letní. Stačí 5 minut podusit s trochou vody a cukru, a jsou měkká. Z jiných to jde těžko a trvá dlouho, než změknou.

Malvína

Díky. To určitě vyzkouším! 👍 🙂

Nassin

Švagr zase k vánočce přikusuje klobásku.

Kepler

Jeden můj bývalý spolužák zase miloval tvarůžky s marmeládou…