Tw!st

Jakou životnost mohou mít bazarová BMW E60?

Zdravím,
Poslední dobou jsem se zakoukal do BMW E60 a přemýšlím že si jej pořídím z bazaru. (Nemusíte mi psát že si mám raději koupit oktávku a budu mít 10× spolehlivější auto, uvědomuju si to)
Vím že asi nemáte věštící kouli, ale nemá někdo odhad, kolik km bych cca mohl najezdit třeba s tímto: https://www.sau­to.cz/osobni/de­tail/bmw/rada-5/18542270?go­From=list než budou potřeba desetitisícové investice? Je reálné že bych najezdil třeba 20tkm bez větší investice? Vím že ten nájezd je už dost velký…

Nejlepší odpověď
Kepler

Těžko říct. Životnost motoru může být skoro neuvěřitelná, u diesel Octavie znám byl publikován nájezd přes 1 mil. km jen s běžnou údržbou.Většina aut ale před tím zrezne a tak neprojdou STK. Jestli je to brzy reznoucí Fiat, nebo BMW je celkem jedno. V každém případě to vyžaduje investice.

Další odpovědi
aliendrone

Přesně jak píšeš, nemáme věšteckou kouli. jedno ti ale můžu doporučit, zaměř se především na převodovku (jak šlape při kick-downu, plynulost řazení atd.), zvláště u čtyřkolky. Atmosféry motory bývají držáky, tam je riziko menší a i případná koroze kastle nejspíš bude zvládnutelná (lak je ovšem něco jiného).

Pokud v tom nemáš zkušenost, pozvi si někoho, kdo problematickou převodovku pozná, i zdánlivě malé chybky (občasné pocukávání, nestandardní zvuky aj.) obvykle rychle končí VELKOU opravou, často generální či úplnou výměnou převodovky (oprava se nevyplatí a kolik stojí NOVÁ – no to si zjisti sám ;) :D). A i když ti budou tvrdit, že olej v převodovce je nový, NEVĚŘ a bez pardonu vyměň, zvláště když má auto takový nálet.

Ceny oprav autom. převodovek jsou BĚŽNÉ v desítkách tisíc. Je to prostě xindl, který vyžaduje velmi pečlivou údržbu/servis a lidi na servisní intervaly výměny olejů často prdí, eh, však to zatím jede a neblbne, tak co. A podle toho to pak dopadá. ;) :)

nyjono

Bez prohlídky a projížďky je každá odpověď k ničemu.

Schluker

No, rozptyl je asi tak od 0km po prvni velkou pravidelnou servisni prohlidku. U aut s najezdem pres 300tkm je to fakt loterie, to nikdo neodhadne… pravdepodobnost vysokych onvestic je pomerne velika. Takhle olitany auto asi malokdo prodava z jinyho duvodu, nez vysoke servisni nakldy/nizka spolehlivost…