sisinec123

Jakou výmluvu použít, když nechci jít s kamarády ven?

Zdravím, tuhle sobotu bych měla jít s partou kamarádů ven. Já ale moc společenský typ člověka nejsem, takže hledám výmluvu, proč s nimi nemůžu jít… Takové schůzky jsem odříkávala už asi dvakrát. (Jednou to byla myslím, že nemoc a podruhé návštěva babičky) Můj problém je ten, že se na něco vždycky těším, ale pak to začnu promýšlet, převaluju si to pořád v hlavě a nakonec dojdu k názoru, že nikam nechci… Tak vás žádám o nějakou výmluvu, kterou mi sežerou… (Uvědomuju si, že to, co dělám je špatné, ale pořád lepší, než kdybych tam jen stála a mlčela)

Nejlepší odpověď
pusinka50

Lidé jsou buď introverti nebo extroverti. Introvert je člověk uzavřený, zaměřený na své vlastní nitro, má svůj vnitřní svět, své prožitky, vyhýbá se velké společnosti, převážně si vystačí sám se sebou. Oproti tomu extrovert je živý, společenský, komunikativní, snadno navazuje kontakt s ostatními.
Ty jsi zřejmě introvert. Možná se i bojíš jít s kamarády, že si nebudeš mít s nimi o čem povídat, protože tě zajímají jiné věci, než je. Ale jít s kamarády není o tom, že musíš mluvit a mluvit, abys vypadala zábavná a společenská. Mezi nimi se naučíš komunikovat, mluvit. Rozšíříš svůj rejstřík slov, pobavíš se, dozvíš se různé věci, které ti pomohou utvářet si svůj vlastní názor na věc, budeš utvářet své pozdější vzpomínky. Teď máš pocit, že kamarády máš. Ale když s nimi nebudeš v kontaktu, nebudeš umět nezávazně se seznamovat s jinými lidmi, za chvíli budeš ve skutečnosti úplně sama. Budeš mít jen své vlastní myšlenky. Až za nějaký čas pocítíš, že bych chtěla partnera, rodinu a děti, budeš mít problém se s někým seznámit. A také v partnerství žít. budeš uzavřená do sebe, nebudeš umět mluvit o svých pocitech a emocích. Jdi ven a nevymlouvej se.

Další odpovědi
dubraro

Co tak říct pravdu: Nejsem společenský typ, jsem raději sama, baví mne jiné věci než vás…

Anemone

Říct pravdu. Možná máš kousek povahy introverta a to se nedá – a hlavně nemá – lámat přes koleno.
Kdo je tvůj opravdový přítel, ten tě k vůli tomu neopustí. Ale když tě načapá, že lžeš, vážit si tě nebude.

Mc Merkurion

… žádnou a jít, nebo tady bude za pár let od tebe otázka: „jak se mám seznámit“ …

Kepler

Na tvém místě bych se tomu nebránil, přece se nechceš do konce života vyhýbat společnosti a platit za divného patrona. Účastni se, to se časem poddá. Ale jestli ses už takto rozhodla, tak si vymysli, že očekáváš vzácnou rodinnou návštěvu. Pořád ti to ale žrát nebudou, takže bych prostě řekl pravdu, možná tě přemluví a budou se ti víc věnovat. Teda pokud jde o dobré kámoše.