Kryšpín

Jakou újmu utrpí pachatel tr. činu když se soudy vlečou několik let, na cti, nebo psychickou?

Vrah Robert Tempel zabil L. Svobodu a těžce zranil M. Vičara kvůli penězům za dluh na auto, oba, zabitého i toho zraněného, zakopal. Soudy se táhly deset let, poněvadž se vrah odvolával a měl solidního advokáta.
Před týdnem ESLP rozhodl, že pro vraha bylo porušeno právo na spravedlivý proces a bude mu vyplacena náhrada škody ve výši 13000 Eur.
Zdroj rozs. ESLP.

Odpovědi
elkon

Újmu žádnou, dostane co zaslouží. A čest taky nemá, kdyby měl, nevraždil by.

Pepa25

Vždyť to sám píšete: utrpělo jeho právo na spravedlivý proces – základní lidské právo, které mají všichni.