nEYO

Jakou střední školu zvolit? Zemedělka, nebo opravář zemědělských strojů?

Dobrý den, jsem v 9. ročníku na ZŠ a čeká mě výběr SŠ. Pořád se rozhoduji co bude lepší, jestli zvolit zemědělku, nebo opraváře zemědělských strojů, nemáte někdo s nějakým takovým oborem zkušenosti? Předpokládám, že když budu umět aji spravovat ty stroje, tak budu mít větší plat, než kdybych jenom řídil traktor/kombajn. Když se rozhodnu o SŠ opraváře zemědělských strojů a až dostanu výuční list a půjdu do práce, tak nebudu celý den zavřený na dílně, ale budu taky jezdit traktorem, ne? Moc se v tomhle nevyznám, v rodině nemám nikoho příbuzného, který je zemědělec.

Nejlepší odpověď
Mp2

Ahoj..

Zvolit si můžeš i automechanika nebo strojního mechanika..
Výhoda opraváře zem. strojů je pouze v tom, že budeš mít školou zaplacené papíry na auto/traktor, příjdeš se zem. stroji do styku již při škole…

I jako automechanik si můžeš najít praxe u zemědělských strojů a učit se tak…

A to hlavní…
Zemědělec se těžko naučí opravovat zem. stroje a jezdit s nimi…
Ale opravář zemědělských strojů se zemědělcem naučí za pár týdnů.

Je tedy lepší učit se tím, kde budeš mít větší potenciál se uplatnit…
…podívej se i po strojním mechanikovi… Naučíš se svářet, pracovat na soustruhu, frézce.. a budeš moci i nějáký. Ten díl vyrobit…

Ideální by bylo být strojní mechanik a chodit na brigády a praxe k opravářům zem. strojů, pokud tě ty stroje něják táhnou.

Další odpovědi
Mravenec

Vůbec nevím kámo, ale líbí se mi styl podání dotazu a jasná formulace, vyjadřovací schopnosti. Na patnáct dobrý, oproti některým nýmandům, co ani neumí psát, natož mluvit. Uvědomělý. +1

elkon

Poraď se hlavně s rodiči. Zde tě nikdo nezná. Nelze se ale dívat jen na peníze. Záleží co jsi schopen zvládnout. To je to hlavní.