Eliska185

Jakou školu?

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Už od 6třídy chci být architektka, jsem v osmé a říkají nám že už by jsme to kam chceme jit na školu měly promýšle. Brno. Výborný prospěch. Chtěla bych buď na stavebu nebo na gympl ale tam se mi moc nechce, kdyžtak jaký v Brně?

Odpovědi
Rokio

Obor stavebnictví ti doporučuji hned ze dvou důvodů:

  1. Jsi pevně rozhodnutá v tom, co chceš dělat.
  2. Pokud neuděláš vysokou školu, máš nějaké vzdělání.

Jinak v brněnských školách se nevyznám, ale doporučuji ti stavebku, která má dobré recenze.

Lgee

Neřeš to stejne nikdy nemáš jistotu že zítra neumres

xxx3

tak to já bych ROZHODNĚ preferoval ten gympl. Architerktura se studuje na VŠ (třeba ČVUT) a je tam pěkný nával (to se týká všech podobně populárních oborů). Na odborné SŠ dnes míří v podstatě třetí sled žáků a podle toho to na nich v současnosti vypadá. Gymnázium připraví kvalitněji a to hlavně v matematice, která je u technických oborů potřebná jako sůl. Potřeba je ale i určité samostudium zaměřené tímto směrem.

turbo085

Já bych ti taky doporučil gympl, který jsem nedávno dostudoval. Pak si můžeš vysoké školy vybírat a během studia si můžeš své sny utřídit :)

Emefej

Rozhodně stavební průmyslovku. V případě nepřijetí na VŠ máš vyšší šanci sehnat práci.