Deimoz

Jakou ( povinnou ) praxi pro studenta IT SŠ, pokud chci dělat s hardwarem?

Spravovat, sestavovat atp. PC sestavy.

Odpovědi
Quimby

Zkus zajít do nějakého servisu nebo prodejny počítačů a zeptat se.
V okolí škol jsou na to většinou firmy zvyklé a počítají s tím, aspoň u nás to tak je.

anonym

Sestavit pecko je snadné – v podstatě jen zastrkáš patřičné konektory a pokud nejsou integrované, pak karty do slotů…
Opravovat je o něco zábavnější – musíš detekovat problém, ale taky to není ´bohviečo´.
Zkus se spíše zamyslet nad síťařinou (a tím nemyslím tahání drátů, ale konfiguraci aktivních prvků a správu LAN a WAN) a nebo nad správou PC (nastavování politik, správa účtů…).

Dochy

Pokud vím, žádná povinná praxe spec. na HW není.
Pokud budeš ale pracovat s otevřeným počítačem, asi bys měl mít kvalifikaci dle vyhl 50/78 – jestli není novější (obecně pro jakoukoli práci na el. zařízení) a tam pro některé úrovně (dle vyhl. značené paragrafy) je praxe vyžadována.