Avatar uživatele
Tuisenim

Jakou polohu rukou na volantu, používáte při řízení automobil?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, _Bůh_ před 731 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

"Tři čtvrtě na Tři"

Ale většinou mám levou ruku na volantu a pravou na šaltrpáce. S tím, že levý loket mám položený na dveřích, tam kde začíná okno. Jezdím tak desítky let a vyhovuje mi to. Samozřejmě že v složitějších situacích mám na volantu obě ruce.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

"Loket z okna"... apod jiné

Já to takhle striktně nemám, řídím jak je třeba/vyžaduje situace. Jedna věc je když jedeš piánko na tempomat, jiná když „honíš vteřinky“ v ranní špičce.

Papíry jsem dělal ještě za totáče v době, kdy u osobáků byly posilovače řízení science fiction a třeba taková vejtřaska jedoucí terénem dokázala pěkně vytrestat řidiče, který si nedával pozor. (Na školení nám říkali, že dokázala [volant] lámat prsty/ruce, čemuž věřím, i mě párkrát šprušel volantu pěkně řachla přes prstíky. Au, au!)

Takže jsem „okýnkový typ“ (pokud to lze a nepopojíždíš v koloně), kdepak klimoška. Není nad ten závan větru od stažených okýnek. Levá ruka hnědá, pravá bílá, no. :)
Jindy prozměnu držím volant levou a pravou se hrabu v navigaci nebo šátrám po kelímku z McDrivu, zkrátka dle okolností, no. :)

Jen když se mi zdá, že dopravní situace začíná přituhovat (průser „visí ve vzduchu“), tak spíš instinktivně dám způsobně obě ruce na volant na „za deset 2“. Ne že by se to dnes nedalo utáhnout jednou rukou, ale jde spíš o ukotvení se/zapření do sedačky v případě nutnosti ostrého manévrování.

Stejně ani nwm co znamenají možnosti Mr. Bean, Superman – kdo ví, možná používám i ty. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

Na "Supermana"

Nevím jestli chápu správně „supermana“ ale obyčejně držím volant ve spodní levé části volantu levou rukou a pravou rukou řadím.
Při vyšších rychlostech dávám levou ruku na vrchol volantu pro lepší kontrolu nad volantem.

Edit: tak už vidím vysvětlení. V autě neležím, ale při vyšší rychlosti mi přijde dobrý držet volant v horní části věnce. Ať si to každý drží jak chce, ale musí být schopný vůz plně ovládat.

Upravil/a: _Bůh_

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

"Za deset dvě"

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

"Za deset dvě"

Ostatně mám na volantu v té poloze takové vypoukliny, které správně zapadnou do dlaně. Autíčko je trošku ostřejší, samo řidiče k pevnému držení volantu přesvědčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

"Loket z okna"... apod jiné

Půl šesté. Anebo pravá šest a levá šaltr. Nebo naopak už nevím, ale hlavně DLANÍ VZHŮRU (!!!) a vůbec, co to je za otázku, změ doblbl!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lord Kokos

"Loket z okna"... apod jiné

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tuisenim

Promiňte dubraro…

Avatar uživatele
Tuisenim

dubaro:
Děkuji…ty vypoukliny jak píšete, by měli sloužit k opoře palců…pro polohu tři čtvrtě na tři…
Protože je důležité nesvírat volant příliš pevně a palce by měli být odloženy na vnějším okraji věnce nikoliv uvnitř…z důvodu rychlého otočení volantu do zcela krajní polohy a zpět ( přetáčivý smyk nebo vyhnutí se překážce)

Avatar uživatele
Tuisenim

_Bůh _:
Spodní poloha a tedy ruka uvnitř věnce je jako"Ještěrkář"

Avatar uživatele
Tuisenim

aliendrone:
Také děkuji za upřímnost…No, Na supermana je poloha mladíka který v aute skoro leží a jednu z jeho rukou má v horní poloze věnce (jako superman když v letu zatáčel)…Mr.Bean v jednom jeho nezapomenutelném dílů řídí jeho „mini“ ze zadní sedačky nohou…

Avatar uživatele
Tuisenim

elkon:
Děkuji za upřímnost…Jednou jsem na mostě pozoroval řidiče jak drží volant…cca že sta řidičů osobních automobilů nikdo… jen pár kamioňaku…

Nový příspěvek