Avatar uživatele
Štoura

Jakou pistoli si mám koupit?

Mám zbrojní průkaz. Znám armádní pistoli 7,62 vz.52 a prskátko 7,65. Mám zájem koupit si účinnou pistoli ráže 9 mm. Co mi doporučujete z hlediska dostupnosti střeliva, účinnosti zbraně a její spolehlivosti. Revolver je sice sympatický, ale S+W, který převzali nějací mladíci, tyto už nevyrábí, také zásobnik pouze na 6 ran už není to pravé ořechové.

Zajímavá 0 před 2968 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

CZ 75, tu mám a jsem s ní spokojen, je to spolehlivá česká devítka, náboje 9mm Luger snadno dostupné.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Když u CZ 75 máte obavy z „technické slaboty“, co takhle CZ 75 B Omega – to je to nejlepší, co dosud ČZUB dokázala vyplodit, s patentovaným spoušťovým systémem F. Kouckého…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Štoura

Pro honza19hk:
mám CZ vzor 83, 7.65 browning. Je to takové plivátko, nic moc. Ta 75-ka má sice větší kalibr, mám obavy, že technicky to bude slabší. To byly ty, co po dopadu na zem samy vystřelily.

před 2968 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kablik

jak tys mohl získat zbrojní průkaz???(viz Uherský Brod!!!)

před 2968 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Štoura

Úplně jednoduše. Na vojně jsem sloužil u výzbrojní služby (předtím se to jmenovalo dělostřelecké vyzbrojování), takže o zbraních od signální pistole, přes houfnice 152 mm (trofejní po Němcích) až po RM 120 mm Grad něco vím a hlavně nejsem blbej jako ty.

před 2968 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ahold

Proč takový znalec(jak se prezentuješ) hledá radu u lajků?

před 2968 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Štoura

Příteli! Po vojně v 70-tých letech (2 roky na fakultě, 1 rok jako absík) se tomu nevěnuji nijak zvlášť intenzivně. Mám jiné, strojařské povolání. Mám taky haldu životních zkušeností a vím, že i když jsem v nějakém oboru celkem vzdělán a zkušen, může být mnoho lidí lepších než já a od těch mohu něco nového získat. Pokud toto pravidlo někdo nectí a považuje se za machra a mistra světa, je blb a může si hubu hodně tvrdě natlouci. Hádej, jakou barvu mají moje vlasy.

před 2968 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek