Filip_cz

Jakou obchodku vybrat

Čau, je mi 14 a v dubnu budu dělat přijímačky. Chci se hlásit na obchodní akademii, chtěl bych se zeptat jakou obchodku bych si měl v Praze vybrat + nejsem úplně nejlepší v matematice, ale co jsem tak četl tak by to neměl být velký problém. Předem díky za odpovědi a hezké svátky.

Odpovědi
Syd

Já mívala na základce jedničky a z matiky spíš dvojky, na vysvědčení tak na střídačku 1/2. Na obchodce jsem s matikou ale těžce bojovala. Ze čtvrtletek pravidelně čtyřky až pětky a z písemek na jedno téma většinou tak dvojky až trojky, na vysvědčení jsem o trojky musela dost bojovat.

Je pravda, že jsme měli RNDr., a tak jsme to asi měli těžší, než když občas suplovala jiná, která nejela tak rychle a trošku víc vysvětlovala, protože se do nás uměla líp vžít, ale to nevíš, na koho narazíš.

Jestli budeš dělat přijímačky z matiky (nevim jak to teď je, ony jsou vlastně ty státní společný, že?), tak to bude dobrým ukazatelem, jestli tam máš co pohledávat. Jestli škola zveřejňuje záznamy, s jakým nejhorším výsledkem se tam lidi dostali, tak můžeš zjistit, jestli by ses ten kterej rok dostal. Kromě toho, že zjistíš, jestli máš reálnou šanci se tam dostat, tak zjistíš taky jak si bude stát mezi spolužáky. Já na bc. prošla přijímačkama levou zadní s přehledem a podle toho probíhalo studium – neměla jsem s ním problém. Na mgr. jsem měla u přijímaček 54 %, limit byl 50 % a brali všechny, kdo to splnili, protože jsme byli slabej ročník, ale už jsem studium nezvládla dokončit.

Ponaučení: Necpi se tam, kam budeš mít problém s odřenýma ušima vůbec vlízt, protože musíš zvládnout taky vylízt.

Alesh

Zkus Kaufland nebo Penny, tam by tě mohli vzít s tímto přístupem. Víc jak na kasu to nevidím. Jo, nebo vyrovnávání zboží.