Kepler

Jakou nejvyšší rychlostí jste jeli na obyčejném kole?

Za mlada jsem běžně předjížděl mopedy, traktory a tak. Pak jsem si pořídil tachometr s lankovým převodem a v jednom prudkém klesání jsem jel víc, než 60, ručička byla na doraz. Málem jsem se zabil, protože špalíkové brzdy byly skoro k ničemu. Teda, to byl větší adrenalin, než jet ve Ferrari-. 🙂

Nejlepší odpověď
Alesh

Nevím, jestli krosové kolo považuješ za normální, ale cyklocomputer mi ve Slovinsku na jednom hodně dlouhým a strmým silničním kopci ukázal lehce přes 80 km/hod. Jinak v Čechách jsem dal nejvíc asi 75 km/hod., skoro v každé sezóně se mi povede maximálka přes 70 km/hod. Je to vždycky taková sezónní meta dosáhnou rychlosti přes těch 70 km/hod. alespoň v jedné vyjížďce.

Další odpovědi
Arne1

Vzhledem k tomu, že na kole jsem nebezpečný jak sobě, tak i širokému okolí, tak když jsem na něm zkoušel jet tak určitě vyšší rychlostí než bylo bezpečné. Naštěstí to odnesla jen naštípnutá ruka a podřená hlava.

led

Neviem presne, okolo sa všetko rýchlo strácalo vzadu za nami… rútili sme sa krajinou niečo cez magickú 100kilometrovú rýchlosť…
Vymýšľam si? Nie. Jazdiť na bicykli sa dá rôzne…
Bola som ešte malá, tak, aby som videla na krajinu, mamička ma vo vlaku posadla na sedadlo môjho bicykla. To bola moja prvá rýchla jazda na bicykli. Potom už nasledovali jazdy naozaj so šlapaním pedálov, nie na rýchlosť, ale za spoznávaním krás našej vlasti a Strednej Europy.

EKSOT123

Souhlasím s možnostmi, které uvádí Alesh, i když závodníci na silničních kolech (galusky) jezdí rychleji.
Já měl tachometr asi 3×, vždycky mi ho ale ukradli. Jednou dokonce před kostelem, (ale to bylo ve městě, přístup měl kdokoliv)
Na dost prudkých kopcích jsem dával malinko přes 70. Ve středně kopcovitém terénu jsem dával průměrnou rychlost při kratším půlhodinovém sprintu asi 30 km/h. Nechápu, jak můžou závodníci jet celý závod 40 – měl jsem taky dost našlapáno, i když kolo nic moc.

Rokio

Na kole jsem naposledy jezdil na 1. stupni ZŠ. Nikdy jsem na něm rychle nejezdil, protože jsem nechtěl ohrozit sebe a své okolí. Moje maximální rychlost na tomto dopravním prostředka tím pádem nebyla vysoká.

jirka F

40 km/h z kopce.A 15 km/h po rovině.Jezdím jen od jara do podzimu.

Kryšpín

Malinko přes padesát naměřeno na třicítce a dostal jsem pokutu s ohledem že jsem neměl tachometr, tak jenom 100 českých

metro

Něco mezi 50 a 60 km/h (z kopce)

mosoj

Tak rychle, že jsem vyvolal sonický třesk ve své hlavě.

EKSOT123

Kepler- naše traktory jezdily do 25km/h, pak Zetor7711 jel 30 km. To se ještě dalo předjíždět. Ale vzpomínám, jak mě koncem 90-tých let z kopce, asi při 45, předjel první traktor. Čuměl jsem jako puk!

Kepler

Jo, to máš pravdu, ale na počátku 70. let traktory ještě tak rychlé nebyly. Dokonce jsem držel krok s tahači Tatra, takové ty s návěsovým valníkem. Ty jezdily nejvýš 40 a já jsem využíval větrného pytle za ním.