ovicka

Jakou nejmenší výšku může mít držitel řidičského oprávnění automobilu?

Odpovědi
Edison

Držitel ŘO jakoukoli. Lékař již jistě usoudil, že nemá zdravotní problém, který by to vylučoval. A do země se zpravidla neroste. Jinak řidičák měla i Aťka Janoušková. Jestli třeba Krytinář nevím.

Kelt

Ve Vyhlášce to není. Hlavně musí dobře vidět z pozice řidiče.

da ny

Nyní nesleduji, tak jsem ohledně této informace trochu mimo mísu :)
Na předním sedadle mohla kdysi sedět osoba od 150 cm výšky. To platilo i pro řidiče. Jistě mohou mít výjimku (viz. A. Janoušková), případně speciálně upravené vozidlo.

cukrar

Nikdy nebyl a ani teď není předpis, který určuje výšku řidiče.

cukrar

da ny, prosím, který předpis to dříve řešil? Že řidič nesměl být menší, jak uvádíte? Asi si to pletete s přepravovanou osobou na předním sedadle, ale to tak není a nebylo, jak sdělujete.

Edison

Nikdy žádný. Je jen napsáno, jaká opatření musí osoba na předním sedadle splnit, aby tam mohla sedět. Tak to Danny myslela. A je to z toho celkem dobře patrné.

cukrar

Je rozdíl mezi řidičem a přepravovanou osobou.
Zákon 361/2000, §6.