Kepler

Jakou nejkurióznější autonehodu jste viděli na vlastní oči?

Za mně:

  1. Sousedka s čerstvým řidičákem a novým autem vyjela na zpátečku z garáže se řvoucím motorem a poloměrem zatáčení asi 5 m. Výsledek: zrušený plot a celý bok auta.
  2. Náklaďák s vysoko naloženými paletami cihel v zatáčce vyklopil vše na silnici. Další auto v protisměru jen těsně projelo a další se nabořilo.
  3. Podobná situace s basami piva na městské křižovatce. Silnice jen pěnila, ale vše se nerozbilo. Než přijeli cajti, úžasnou rychlostí byly od kolemjdoucích zachráněny neporušené flašky.

Máte taky něco?

Nejlepší odpověď
orwell

Už je to nějakou dobu, stalo se to při služební cestě, kdy před námi jela fungl nová červená Mazda ještě bez plechové registrační značky. Nějak se dostala pravým předním kolem na měkkou krajnici. Člověk by čekal, že sjede z vozovky a skončí na boku vpravo. Ale stalo se zcela něco jiného. Auto sice začalo rotaci vpravo, ale přeletělo šikmo vozovku a skončilo na střeše vlevo v jakémsi příkopu. Zastavili jsme a šli to obhlédnout. Naštěstí se nikomu nic nestalo a vyhrabali se z něj pouze dva vyděšení chlapi. Dodnes mně to připadá jako popření fyzikálních zákonů. Viděli jsme to tenkrát na vlastní oči tři, hromadnou halucinaci vylučuji.

Další odpovědi
Michala11

Cyklista na křižovatce přeskočil kapotu auta (které mu nedalo přednost) flopem. Celý let nesundal nohy z pedálů (asi klipsny) a dopadl vedle auta, zase zpět na obě kola a mohl pokračovat dál v jízdě. Lidé kteří šli z nádraží a viděli to, začali tleskat. Je to už spousta let. Bylo to jak scéna z filmu.

Mp2

Při jízdě se néco stalo s elektronikou a došlo k zablokování volantu a následné nehodě. Málem jsem skončil ve stromé.
Dostal jsem 1/4M a nové auto, .. Cena nového je 640k, já jsem to prodal za 450 známému, který potřebuje spolehlivé auto na dlouhé trasy a vím, že to neprodá..
Za volant asi už nikdy.

EKSOT123

Moc nehod jsem neviděl a toto vlastně byla spíš komedie. V Pohořelicích býval svého času hrozný provoz, je to hlavní tah z Brna na Znojmo, Mikulov a Vídeň. A na městečku je to úzké a jediný průjezd vedl tudy.
Prostě jakoby dokonale promyšlený scénář: Projížděl tudy takový z více důvodů v místě všeobecně známý a slavný podnikatel, dobrák a dobrodruh s mohutným traktorem Zetor 120. Traktor neměl techničák\ a měl za sebou zapřažený nesený pluh na orání.\ Bylo to právě odpoledne v dopravní špičce (nic bych nedal za to, že to bylo navíc v pátek)\ a stalo se právě a zrovna v tom zúženém místě na náměstíčku, že motor zdechl.\ Také těžký pluh klesl na vozovku, takže soupravu nebylo možné odtáhnout. Situace se řešila několik hodin, silnice ucpaná snad až k Brnu. Ale když slyším o nehodách v dlouhých rakouských tunelech, tak je tohle fakt jen představení pro legraci občanů.
2)můj známý právě z těch Pohořelic vjížděl směrem od Jihlavy do Velkého Meziříčí. (Š 120) Je to dlouhý kopec dolů a on v zamyšlení držel sešláplou spojku. Měl tam myslím jedničku nebo dvojku zařazenou. Něco se porouchalo, spojka se dostala do záběru, on dostal smyk a napálil to přímo do podniku ALPA. Tak měl aspoň útěchu, že na svém výletě naboural takový významný podnik.

aliendrone

Chmm, asi proto, že jsem TAK krásný se na mně pořád někdo lepí, nebo fakticky nwm. ;) :D :D

Jedna kurióznější se mi stala ještě když jsem byl mlaďas – pařili jsem u kámoše kousek za Prahou, nad barákem serpentina (okreska), prosinec – náledí, vyspáváme opici. Najednou ŘACH a barák ležel na mně, asi tak 1,5 metru od nohou čelo kamiónu. Nikomu se nic vážnějšího nestalo (ani řidiči), ale nejlepší na tom bylo to, že to bylo před vánocemi (možná Mikulášem) a kamion byl naložený mandarinkami. Nastěhovali jsme kámošovi do dřevníku snad půl tuny, pak něco prodali, ale především rozdávali známým, za což jsme byli náležitě milováni, což pochopí předevím ti, kteří ví co znamenalo sehnat na svátky za totáče mandarinky. A i příspěvek na vánoční dárky za to co jsme prodali přišel velmi vhod! Prostě klasicé bolševické „Happy Xmas!“;) :D

Edison

Cyklista x chodec se zraněním. Sanitka a nehodovka to řešila.

jáára

Liška vyřadila rychlost a „naboural“ jsem taxikáře. Žádná škoda – nechtěl to řešit. V autě jsem nebyl v tu chvíli.

Dochy

EKSOT: Tak s tou spojkou se mi to stalo zrovna o víkendu. Naštěstí když jsem měl skoro zastaveno v garážích tak motor jen párkrát škytnul a zdechnul, tak bez dalších následků, jen nějací netrpělivci měli hned potřebu troubit – asi si mysleli že tím to auto spraví či co (zůstal jsem stát hned za vjezdem)

Kepler

Michala: právě jsi mi připomněla, že jsem kdysi jako zbrklík stíhal tramvaj a nějaký blbec z poza rohu na mně vyrazil ve volze. Překulil jsem se mu přes kapotu, ani se nezastavil a tramvaj stihl. Když jsem ho v tramvaji míjel, pořád tam ještě stál a myslím, že měl tak trochu šok. Taky je tomu už mnoga ljet nazad.

Michala11

A takhle by to mělo konči vždy. Pánové z mého příběhu si ještě chvíli povídali, než se rozjeli.