paul1

Jakou nejhorší poznámku jste dostali ve škole?

Já ředitelskou, když jsem po třídě proháněl děvčata špendlíkem vytáhnutým z nástěnky.
Jejich ječení slyšel „říďa“, který šel zrovna po chodbě okolo. Hned si mně vzal sebou i se žákajdou do ředitelny, tam mi udělal kázání a do žákovské napsal poznámku o tom, že jsem děvčata honil špendlíkem. Naši byli z toho trochu zmateni, ale po mém vysvětlení
poznámku s klidem otec podepsal.

Odpovědi
Rokio

Na základce jsem dostal pouze jednu poznámku.

Bylo to za tancování valčíkem se spolužačkou. Ta mě nechtěně shodila na zem a já jsem upadl na hlavičku volným pádem na kamennou podlahu.

Bylo to ve 3. třídě.

elkon

Tak to nevím, asi nic významného, nebo jen je to tím, že si to 56 let od skončení základní školy nepamatuji. A na učilišti se nic podobného neřešilo.

Filip84

Za nás se tomu říkalo důtka, byla třídní a ředitelská. Jako nějakou třídní důtku jsem, myslím, na základce měl, jedenkrát, dvakrát?, víc ne, ale ředitelskou asi ne, a na učňáku byli jiní kandidáti na oranžové montérky, tam se takové banality, jako na základce, neřešily.

Fakt si to nepamatuju. Jo, já si velmi dobře pamatuju, co se vyvádělo, co jsem vyváděl já, na základce, to ano, ale jestli jsem za to dostal „jenom“ poznámku, nebo důtku třídního učitele, tak to fakt nevím. 😅

Víš co, pro mne byla škola vždycky otrava, ztráta času, systematické vzdělávání mi nevyhovuje, akorát mne to vyssává a unavuje, takže já na školu nějak dobré vzpomínky nemám a nemám v povaze sentiment, takže na to, poněkud, nevzpomínám. Co bylo, bylo: není.

ZuzanaNa

Na základce jsem dostala takovou poznámku: Skáče po lavicích jako opice!

EKSOT123

Jen jednu, nic zajímavého. Ale posbíral jsem na internetu nějaké zajímavé ukázky:
Ze žákovských knížek:

  • Při mé hodině se snažil být hodný ‚vší silou‘, čímž zmařil celé vyučování.
  • Svým zpěvem úmyslně ruší hodinu hudební výchovy.
  • Před hodinou zpěvu pravidelně zavírá okno.
  • Při vytleskávání úmyslně rušil jiným tleskáním.
  • Při hudební výchově schválně mutuje, i když na to ještě nemá potřebný věk.
  • Její temperamentní křik při zpěvu zamezuje normální průchodnost hodiny.
  • Pořád se hlásí a při vyvolání nic neví.
  • Napovídá úmyslně nesprávně, aby popletl spolužáky.
  • U vašeho dítěte byla zaznamenána porucha smání. Směje se, když nemá, a nesměje se, když má. Prosím o důkladnou revizi.
  • Neví, co je klokočí, a směje se mi za zády do očí.
  • Při špatném prospěchu si vynucuje lepší známku pláčem.
  • Snědla pomůcky na výtvarnou výchovu.
  • Dal třídní učitelce přísně chráněné květiny.
  • Přikreslil na obraz prezidenta republiky Becherovku. (M. Zemana)
  • Kváká v angličtině.
  • Imituje pana učitele, tím vylekává žáky, i kantory.
  • Opakuje vše po mě, prý jsem jim sama říkala, že si mají průběžně vše opakovat.
  • Přinesl do hodiny prášek na pečení a předstíral prodej drog.
  • O přestávce prodává vybavení školy.
  • Při zkoušení z chemie místo benzoového jádra nakreslil prase.
  • Řádí jako sodík v lavoru.
  • Sebral třídní knihu, nechce ji vrátit a žádá výkupné.
  • Při hodině dějepisu zapálil lavici a naváděl zbytek třídy, aby mě upálili.
  • O přestávce močil do houby.
  • Umyl tabuli hřibem.
  • Plival na lidi skrze zavřené okno.
  • Na hodině TV si stále rozvazuje tkaničky, aby si je mohl zase zavázat.
  • Bez dovolení vyhodila žáka vaše dcera z okna přitom, že žák vážil víc jak 100kg a vaše dcera to dokázala, udělujeme pochvalu, ale dovolte jí ať se příště dovolí. Otec: dovoluji dceři aby se dovolila.
  • Straší děvčata ptákem (sova pálená).
  • Při vyučování odchází ze třídy a tváří se, že přichází.
  • Kouká se na mně přes zelené průsvitné pravítko a směje se mi, že jsem zelený. PODPIS: Zelenka
  • Lítá po třídě jako pták. Otec: Tomu nevěřím. Holub
  • Vážený pane Ježek, Váš syn popíchal spolužačku!
  • Schválně odpovídá zdlouhavě, aby mě co nejdéle zdržel.
  • Před hodinou fyziky počmáral tabuli a vymlouval se, že chtěl jen rozluštit záhadu vesmíru.
  • Doporučuji používat středověké metody výchovy!
  • Úmyslně vlákal do třídy opilého popeláře.

Rodiče napsali do žákovské knížky: „Pane učiteli, prosím nebijte našeho Pepíčka. My jsme ho nikdy nebili. Leda v sebeobraně.”