Vn5

Jakou látku si zopakovat před nástupem na SŠ?

Zdravím,
v září nastupuji na 4letý studijní obor s maturitou, a to rovnou do druhého ročníku. Mám jíž výční list ze 3letého studia a vím, že na maturitních oborech se učivo probírá poněkud svižněji a více do hloubky. Rád bych využil zbytek prázdnin přípravou, ale nevím na co zaměřit.

Jedná se o studijní obor Finance a daně, Programování ekonomických aplikací.

Nejlepší odpověď
annas

1. Neuvedl jste, zda jste výuční list získal na stejné škole,. na níž budete pokračovat., tedy jde o „navazující“ studium, nebo docela jiné? Z kterého oboru máte výuční list?

Dělal jste rozdílové zkoušky z předmětů, které jste v učebním oboru neměl, když jste přijat do 2. ročníku?

Určitě víte, do čeho jdete, takže jen se spíš připravte na to, co vás čeká.

2. Znáte všechny předměty,, které se budete, které jsou předepsané?
Víte, které učebnice druháci používají?

3. Protože jste neuvedl zaměření učebního oboru, není možné srovnat předměty. Proto vám určitě neublíží, procvičování češtiny – mluvnice i literatury, samozřejmě také si projděte matematiku, případně cizí jazyk., práce na PC.

Tedy to, na co budete zřejmě navazovat., případně si doplnit učivo za 1. ročník.

Další odpovědi
Frontinus

Zdravím, kamenem úrazu bývá obvykle matematika. Takže vřele doporučuji podívat se na učivo matematiky pro první ročník, tedy projít si doporučenou učebnici.

Druhým kamenem úrazu bývá to, že v ekonomických programech jsou obvykle dva cizí jazyky. Takže pokud jsou i v tomto případě, ty nemáš u jednoho ani základy a nemáš domluvený další postup (nebo pokud druhý cizí jazyk nezačíná až od 2. ročníku), máš také co dohánět. No a neuškodí si projet ani ten cizí jazyk, který jsi se učil.

fakoob

Žádnou. Dej si prázky :)

Frontinus

annas: Fascinuje mě tvoje drzost, nebo snad neschopnost vidět si do vlastní klávesnice. Na jedné straně pravidelně spamuješ bezduchými bláboly, které snad pokládáš za „moudré“, na druhé straně ti vůbec není hloupé rýt do tazatele a vyžadovat nepotřebné, tedy nadbytečné, informace, jen abys měla důvod se ozvat. Vážně ti není ani trochu stydno?

annas

Na rozdíl od vás nenazývám jiné uživatele za jiný názor neslušnými, blbci a hlupáky a dalšími výrazy.

Bohužel, tazatelova otázka je nepřesná, pokud znáte školský zákon – třeba v případě přijetí do 2. ročníku na jiný obor, zřejmě.

Pokud se chce tazatel učit to, co mu chybí, je třeba znát předměty za 1. ročník., které zřejmě v učebním oboru neměl.

Frontinus

Příspěvek smazán administrátorem.