zjentek

Jakou kvalitou disponuje potravinové zboží v nákupních řetězcích ve východním Německu?

Disponují zde kvalitou pro východní trh (logicky), anebo kvalitou pro západní trh (jako Německo)? Za všechny pomluvme takovou Nutellu.

Kamarád přivezl nutellu z „DDR“ ovšem má názor tohle je zboží ze západního Berlína čili vůbec se toho nebát.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Ve kterem roce to zijes???

Další odpovědi
da ny

Nakupujeme a vozí nám sem do obchodů a Vietnamci, hlavně v bývalé západní zoně.
Ale to jen protože, jsou tam města, městečka a obce hezčí, upravenější a čistější.
Bývalá NDR, je přece jen leckde poznamenaná, jako u nás...... (Plauen, Aue, Zwickau, Klingenhtal, Johangeorgenstadt, Schwarzenberg atd.).
Jsou tam stejné řetězce a stejné zboží.
Nezaznamenala jsem popisky (cizí jazyky), určené pro východní zonu.
Jako je tomu, už léta, v našich potravinových řetězcích. (kdysi bylo např. v Tescu, vše z dovozu „ze západu“. Dnes je to samé Česko a Polsko, téměř všude nebo východní jazyky. Žádné GB, IT, TF atd.)
Veškeré zboží (potraviny, drogerie, žrádlo pro psyPkočky),
má má kody 400–440 GS1 Německo a další „západní země“
Ve které části jsou různé fabriky a jejich pobočky nesleduji.
Regionální výrobky bývají z okruhu do 50 km.
V Německém Lidlu, Kauflandu, McDonald's, je naprosto odlišné zbožé. Někteé je stejné
(to, co je u nás s tou 40.....). Jiná nabídka, mnohdy jiné složení (stejné párky) a samozřejmě, ty západní jazyky.
Seznam
https://www.whp­.cz/carove-kody-seznam-zemi-ean-ucc-gs1.html

Drap

DDR jak jistě víš je už dávno pryč. Německo jako takové má jednotný trh. To znamená i jednotné ceny a stejnou kvalitu.

aliendrone

Ono je fuk, z jakého Berlína zboží je. Pro oboje platí:

  1. JE KVALITNĚJŠÍ (než to u nás)
  2. JE ČASTO I LEVNĚJŠÍ

To je proto, že v Rajchu za STEJNOU práci berou 3× více, tak potřebují levnější a kvalitnější věci, chápeš? Podrobnosti vysvětlí Pepa25! 😁 😁 😁

BTW – až zde nějaký prašivý fialový vypatlanec, plný dem(ent)okracie, pravdy a lásky vítězné (aneb pohrobek pašíka Vašíka chrochty chrocht) o5 začně „nápaditě“ pidnat o EU dotacích a obecně o prospěšnosti´ZLOu­nie, tak předem oznamuji, že vše jsem již mnohokrát zde vysvětlil, škodlivost ZLOunie drancující naši zem dostatečně prokázal, všechna „pozitiva“ (která nám ZLOunie údajně přináší) vyvrátil, eh, škoda mluvit. Lidem se ŠPETKOU mozku to stačilo a těm BEZ MOZKU…, no, těm to nemá cenu vysvětlovat. 😉 😁

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=OKfBToTB0t0&ab_chan­nel=StarejFotr

cappuccino

zjentku, ja jsem prave v Nemecku. Zrovna vcera jsou koupila zasobu kecupu pro sousedovic deti – Heinz 900ml 2,99€. Deti se po nem mohou utlouct a jiny uz nechteji. Deti tam maji tri vlastni a dve pribuzne, takze o vikendech 5 deti. To je nejaka spotreba. Nejen cena, ale i chut jsou nesrovnatelne!!
Jenze si na sebe siju bic! I moji pribuzni uz jiny nechteji, kdyz poznali ten rozdil!!

zjentek

Drape v tomto nespatřuji logiku také nás ovládají řetězce převážně z SRN a jejich jednotné ceny a stejnou kvalitu jako v Německu tady v ČRdeli nikde, opakuji NIKDE nevidím. Nelogický příspěvek. Pokud „Německo jako takové má jednotný trh“ a ten tam ovládají nadnárodní řetězce, tak taky chtějme jednotný trh ve všech ovládaných státech, tohle je šlendrián, to je na mezinárodní soud pro pány velkomožné, podnikavé, přece selský rozum hovoří jednoznačně. Děkuju.

da ny

Ony jsou ta „stejné“ výrobky, vyráběné u nás, v Polsku apod.
Receptura je odlišná.
Odůvodnění:
(mnohkrát i v našich TV) je to, že chtějí „vyhovět naší chuťové preferenci.
Hlavně je taková výroba levnější a zisk větší 😉 Nebo je zboží v ČR, alespoň prodejné.
Mnohé řetězce, přece z našeho trhu dávno "vycouvaly“.
Složení pracích prášků je/bylo jiné. V našich byl vyšší obsah soli (prádlo zašedlé).
Prostě, pro „TZápad“, jsme odbytiště, druhořadí…
Banky v ČR „rejžují o 106“ (zářný příklad je ERSTE), MY ke neumíme ani „včas“ a pořádně zdanit (co kdyby utekly…).
Jak svého času pravil V. Klaus st., v EU, budeme stát na rohožce.....

zjentek

Cappuccko jsem jen trošinku pomalejší jinak jsem dobrej!!?