roxilox

Jakou koupit indukční varnou desku?

Chceme doma vyměnit plynový sporák za indukční varnou desku a k tomu dokoupit novou pečicí troubu. K tomu mám dvě otázky, co se varné indukční desky týče: za 1) jakou byste doporučili nebo s jakou máte dobré zkušenosti. a za 2) budeme mít ke sporáku přivedeno 380 (400) V a je na to napojený 3fázový jistič 16A, ale když se dívám na ty jednotlivé výkony těch plotýnek, tak se zcela běžně dostávám přes 7500 W a to už by bylo na 16A jistič asi moc. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Odpovědi
Alesh

Tady ti těžko někdo pořádně poradí, protože pokud vůbec, tak si mohl koupit v poslední době maximálně tak jednu indukční varnou desku. Já bych se spíš poradit s Heurekou, resp. s recenzemi, které tam jsou, přeci jen těch recenzí u některých výrobků je poměrně dost. Jak vidno, dobře hodnocené jsou ty od Electroluxu.
Pokud jde o ten výkon, tak 400 V * 16 A = 6400 W, nicméně si nemyslím, že když tam ten součet je třeba 7350 W, tak že by to byl nějaký problém. Ono to nebude až tak citlivé, pravděpodobnost, že zapneš všechny na plný výkon je u indukce prakticky nulová. Víš jak rychle ta indukce vaří? To je mazec, než zapneš další plotnu, na té předešlé máš dovařeno. 😉 Fakt bych se toho nebál, oni, když to navrhují tak podle mě s těmi 16A jističi počítají. Ale pro jistotu se zeptej nějakého elektrikáře, třeba se pletu. Takhle mi to vychází 7350 W / 400 V = 18,375 A (že by se kvůli tomu dával 20A jistič se mi nezdá, ale jak píšu, možná se pletu, zeptej se elektrikáře).

Zdroj: https://varne-desky.heureka­.cz/f:5267:23872/

Dochy

16A je až až a v návodu to určitě bude přesněji popsané. 3×400 znamená fázově 316230=11040W jmenovitých. Do toho se těch 7,5kW v pohodě vejde (pokud se to dobře zapojí)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.