Jakou daň a kolik % zaplatím z prodeje garáže?

Obecnímu úřadu prodávám garáž,ale nejsem si jistý,jestli nebudu muset platit nějakou daň!
P.S. Ať se má stát dobře a potažmo i vy! 😁
Doplňuji:
Opomněl jsem,že ta garáž není stavba,ale pouze betonový skelet,používaný jako garáž(sklad),který není spojený se základy a leží jen na betonových panelech!

Nejlepší odpověď
Sůwa

Běžně by to mělo být 3% daň z převodu ( od roku 2013 4% ) a 15% daň z příjmu.
Doplňuji:
U té daně z příjmu si nejsem jista, jestli se platí, pokud jsi vlastníkem déle než 5 let.

Další odpovědi
anonym

Tak stoprocentně to nebudou dvě daně, ale pouze jedna.
Ve tvém případě si nejsem jist, zda to bude daň z převodu nemovitosti, když se o nemovitost nejedná. Domnívám se, že to bude pouze daň z prodeje a to ještě není jisté, jelikož záleží na výsledné prodejní ceně.
Budeš dělat odhad? Asi ne. Dle mého názoru prodáváš věc a tou věcí je zmiňovaný betonový skelet. Co pozemek na kterém stojí? Ten je součástí prodeje?

pusinka50

Podle § 4 odst. 1 písm. b) zákona o daních z příjmů, je příjem z prodeje nemovitosti osvobozen od daně z příjmů, pokud došlo k prodeji po pěti letech od nabytí nemovitosti.

A tady máš kalkulátor daně z převodu nemovistosti:
http://www.fi­nance.cz/dane-a-mzda/kalkulacky-a-aplikace/prevod-nemovitosti/
Doplňuji:
Příjmy z prodeje ostatních nemovitostí (např. obytný dům s více jak 3 byty, pozemek, garáž, chatu aj.), ale také z prodeje rodinného domu nebo bytu, kde občan nesplní podmínku dvouletého bydlení bezprostředně před prodejem – tj. např. je vlastníkem těchto nemovitostí, ale nebydlí v nich – jsou od daně z příjmů osvobozeny, pokud doba mezi nabytím a prodejem nemovitosti přesáhne dobu 5 let.

Sůwa

Záleží na tom jak je stavba kolaudována, jestli je to i s pozemkem, jestli byl proveden odhad a další náležitosti…