BEAES

Daň z prodeje na internetu

Dobrý den,prodala jsem nějaké věci na internetu na web.kde jsem byla registrovaná a finanční úřad po mně žádá zaplatit daň ze zisku. Nevíte někdo kolik to asi bude dělat./Třeba z 10,000,–Kč ??? Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
A pokud by byl tento příjem nad 20,00Kč, nevíte kolik to bude dělat procent?? Díky.

Odpovědi
standa

Tyto PŘÍJMY patří mezi tzv. „příležitostné příjmy“…, je nutné zároveň posuzovat zda se jedná o nesoustavné a nahodilé příjmy.

Pokud úhrn těchto příjmů nepřesáhne ve zdaňovacím období 20 000 Kč, tak je osvobozen od daně z příjmu.

V opačném případě je nutné podávat daňové přiznání…

Doplněna:

Pokud odhlédnu od odpočitatelných položek, tak se bude jednat o cca 15%, ale přesně se to dozvíte až podle údajů, které uvedete do daňového přiznání…

Q

Ještě je třeba zohlednit skutečnost, zda-li se třeba nejedná např. o ojetý automobil, jenž jste vlastnila např. 5 let, tudíž jste jej sice prodala za 250000,– ale nepodnikatelsky, jelikož byl ze soukromého vlastnictví, z již jednou zdaněných peněz… atp. je to těžké posoudit o kolik a čeho se jedná. Jste-li vyzvána FÚ, znamená to většinou to, že u jednoho plátce jste prodala více než za 10.000,– Kč a on na základě ohlašovací povinnosti toto musel nahlásit na FÚ. Je ale možné, že do daní se předměty, které jste prodávala nebudou vůbec počítat – například prodej již zmiňovaného automobilu, věci osobní nakoupené z již daněných peněz…