Avatar uživatele
BEAES

Daň z prodeje na internetu

Dobrý den,prodala jsem nějaké věci na internetu na web.kde jsem byla registrovaná a finanční úřad po mně žádá zaplatit daň ze zisku. Nevíte někdo kolik to asi bude dělat./Třeba z 10,000,–Kč ??? Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
A pokud by byl tento příjem nad 20,00Kč, nevíte kolik to bude dělat procent?? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: BEAES

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 5182 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Tyto PŘÍJMY patří mezi tzv. „příležitostné příjmy“…, je nutné zároveň posuzovat zda se jedná o nesoustavné a nahodilé příjmy.

Pokud úhrn těchto příjmů nepřesáhne ve zdaňovacím období 20 000 Kč, tak je osvobozen od daně z příjmu.

V opačném případě je nutné podávat daňové přiznání…


Doplněna:

Pokud odhlédnu od odpočitatelných položek, tak se bude jednat o cca 15%, ale přesně se to dozvíte až podle údajů, které uvedete do daňového přiznání…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Q

Ještě je třeba zohlednit skutečnost, zda-li se třeba nejedná např. o ojetý automobil, jenž jste vlastnila např. 5 let, tudíž jste jej sice prodala za 250000,– ale nepodnikatelsky, jelikož byl ze soukromého vlastnictví, z již jednou zdaněných peněz… atp. je to těžké posoudit o kolik a čeho se jedná. Jste-li vyzvána FÚ, znamená to většinou to, že u jednoho plátce jste prodala více než za 10.000,– Kč a on na základě ohlašovací povinnosti toto musel nahlásit na FÚ. Je ale možné, že do daní se předměty, které jste prodávala nebudou vůbec počítat – například prodej již zmiňovaného automobilu, věci osobní nakoupené z již daněných peněz…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek