noen

Daň z převodu nemovitosti

V březnu 2009 jsem koupila byt do os.vlast., zajímá mne zda mám povinnost platit daň z převodu nemovitosti já nebo prodávající, do kdy a v jaké výši? Kup.cena 750.000,–- Děkuji

Nejlepší odpověď
Jakub

Na odkaze najdeš vše potřebné.Obvykle daň platí prodávající, ale pokud ji nezaplatí, tak FÚ to může chtít po kupujícím.

Zdroj: www.finance.cz/dane-a-mzda/financni-kalkulacky/prevod-nemovitosti/

Další odpovědi
standa

1. daň činí 3% ze základu daně, kterým je buď kupní cena nebo cena dle znaleckého posudku, a to ta vyšší

  • ve vašem případě to bude 22.500 Kč (pokud znalecký posudek nestanoví cenu bytu vyšší)

2. daň platí v tomto případě (ze zákona) prodávající, kupující je ručitel

3. poplatník daně je povinen podat dańové přiznání nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí

  • pokud byl vklad zapsán např. v měsíci dubnu, tak lhůta končí 31.7.2009

4. daň je splatná v nejzazším termínu pro podání přiznání