Adula.57

Platí se daň z nemovitosti i v tomto případě?

Dobrý den,
platí se daň z nemovitosti i v případě, že je daná osoba jen v nájmu a nic nevlastní? To že nic nevlastní je myšleno tak, že tam akorát bydlí, má tam majetek, ale co se týká stavby, nic její není.
Doplňuji:
A jak se bránit, pokud to není napsaný v nájemní smlouvě?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne – daň z nemovitosti platí pouze majitel nemovitosti…
😉
Na druhou stranu si ji může – třeba v nájemném, kompenzovat.
Doplňuji:
Jak se bránit – proti čemu??

Další odpovědi
čížek

daň z nemovitosti platí její majitel. Samozřejmě, pokud není v nájemní smlouvě řečeno něco jiného.
Doplňuji:
bránit proti komu? Finanční úřad to po vás vyžadovat nemůže a majitel bytu, pokud to opravdu není v nájemní smlouvě, pak také ne. Důležité je ovšem, jak „silnou“ tu nájemní smlouvu máte…

lota

Ne.